خاتمی هم رئیس‌جمهور می‌شد فرقی نمی‌کرد/ تا نظام برای برقراری ارتباط با دنیا عزم راسخ نداشته باشد، اوضاع همین است

خاتمی هم رئیس‌جمهور می‌شد فرقی نمی‌کرد/ تا نظام برای برقراری ارتباط با دنیا عزم راسخ نداشته باشد، اوضاع همین است کد خبر: 592220 | ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ ۱۵:۵۰:۵۸ اعتمادآنلاین |

مهدی آیتی، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «واقعیت این است که مهم‌ترین مشکل کشور ما تحریم‌ها نیست بلکه مدیریت است. مسئولان قبل از اینکه مسئولیت بگیرند، بسیار مانور می‌دادند که اگر ما روی کار بیاییم وضع کشور خوب می‌شود اما در عمل بهبودی دیده نمی‌شود و تردیدی نیست یکی از مهم‌ترین زمینه‌های اعتراضات چندماه گذشته وضعیت نابسمان اقتصادی بوده است.

به گزارش نامه نیوز، مهمترین بخش‌های این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

  • وقتی تورم، گرانی و بیکاری گسترش شدیدی داشته است، مردم به ستوه می‌آیند. مدیریت کشور باید با عدد و رقم و بر اساس واقعیات باشد نه بر اساس تعصبات سیاسی، گروهی و جناحی».
  • می‌گفتند دولت عوض شود، اوضاع درست می‌شود؛ پس چرا نشد؟ آنهایی که می‌گویند ضرورت این کشور اصلاح ساختارهاست آدرس غلط می‌دهند زیرا 80درصد مشکلات به مشکلات برون‌مرزی ما برمی‌گردد. می‌گویند باید زیرساخت‌ها درست شود اما توجه نمی‌کنند تا وقتی تحریم هستیم زیرساختی درست نمی‌شود. با عوض‌کردن افراد هم مشکلی حل نمی‌شود و حتی آقای خاتمی هم جای آقای رئیسی رئیس جمهور می‌شد نمی‌توانست مشکلات را حل کند زیرا کشور در بن‌بست سیاست خارجی قرار گرفته است و تا مجموعه نظام عزم راسخی برای برقراری ارتباط با دنیا نداشته باشند، منوال همین است که می‌بینیم.
  • ما باید فضایی ایجاد کنیم که دشمنان جمهوری اسلامی در ایجاد ایران‌هراسی ناکام بمانند. صهیونیست‌ها می‌خواهند جهان علیه ما باشد و ما باید این حربه آنها را در هم بشکنیم و راه حلش هم گسترش ارتباط با جامعه بین‌المللی است.
  • متأسفانه برخی نیروها در داخل مسیری را می‌روند که فاصله میان ایران و جامعه جهانی بیشتر شود؛ این رویکرد به ضرر منافع ملی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *