۲.۵ درصد از زنان ایرانی، هکر کلاه سفید هستند؛ درآمد هکرهای ایرانی چقدر است؟

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بررسی‌ها نشان می‌دهند که ظاهرا هکرهای کلاه‌سفید درآمد نسبتا قابل‌قبولی هم دارند؛ تا جایی که به‌طور میانگین هر میدان یا دامنه برای رفع آسیب‌پذیری 47 میلیون تومان می‌پردازد. بر این اساس، بیش از 10 درصد از شکارچیان آسیب‌پذیری بیش از 50 میلیون تومان درآمد داشته‌اند.

۲.۵ درصد از زنان ایرانی، هکر کلاه سفید هستند؛ درآمد هکرهای ایرانی چقدر است؟ کد خبر: 650045 | ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ ۲۳:۱۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

روزنامه دنیای اقتصاد خبر داده که ۲.۵ درصد از زنان ایرانی، هکر کلاه سفید هستند.

به گزارش دنیای اقتصاد، حوزه امنیت سایبری در تمام دنیا حوزه‌ای مردانه به حساب می‌آید و طبیعتا زنان سهم بسیار کمتری از آن نسبت به مردان دارند؛ به‌طوری‌که طبق گزارش پلتفرم سایبری «باگ کراود»، در سال ۲۰۲۰ زنان کمتر از ۴ درصد از هکرهای کل جهان را تشکیل داده بودند. اشتغال در این حوزه برای زنان در ایران نیز شرایط مشابهی دارد؛ تا جایی که گزارش اخیر پلتفرم باگ‌بانتی «راورو» از کشف و شکار آسیب‌پذیری‌های امنیتی نشان می‌دهد که تنها ۲.۵ درصد از هکرهای کلاه‌سفید در ایران خانم‌ها هستند.

این روزنامه افزوده است: بررسی‌ها نشان می‌دهند که ظاهرا هکرهای کلاه‌سفید درآمد نسبتا قابل‌قبولی هم دارند؛ تا جایی که به‌طور میانگین هر میدان یا دامنه برای رفع آسیب‌پذیری 47 میلیون تومان می‌پردازد. بر این اساس، بیش از 10 درصد از شکارچیان آسیب‌پذیری بیش از 50 میلیون تومان درآمد داشته‌اند. 15 درصد کمتر از 10 میلیون تومان، 30 درصد بین 10 تا 25 میلیون تومان، 20 درصد 25 تا 50 میلیون تومان، 20 درصد 50 تا 100 میلیون تومان و 15درصد بیش از 100 میلیون تومان برای هر میدان یا دامنه درآمد داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *