پلیس عراق به دنبال کشف راز قتل‌های زنجیره‌ای شخصیت‌های تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی است

با وجود تکرار ترور افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی در عراق، پلیس عراق همچنان از کشف سرنخ‌‌هایی از این امر عاجز مانده است.

پلیس عراق به دنبال کشف راز قتل‌های زنجیره‌ای شخصیت‌های تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی است کد خبر: 652484 | ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ ۱۷:۰۰:۵۹ اعتمادآنلاین |

با وجود تکرار ترور افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی در عراق، پلیس عراق همچنان از کشف سرنخ‌‌هایی از این امر عاجز مانده است.

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از رسانه‌های عربی، عراق طی مدت اخیر شاهد سلسله‌عملیات تروری بود که شماری از افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی و چند فرد مشهور دیگر را هدف قرار داده است.

از میان قربانیان این موج ترور نام افراد مشهوری همچون کرار نوشی، سعاد العلی، تاره فارس، حمودی المطیری، نور بی ام و سمسم از فعالان فضای مجازی در کنار شخصیت‌های معروفی مانند رفیف الیاسری و رشا الحسن دو متخصص زیبایی که پیشتر به قتل رسیده بودند به چشم می‌خورد.

یک منبع مسئول در وزارت کشور عراق در این باره گفت: جرائم ترور شخصیت‌های مشهور فضای مجازی از سوی افرادی کاملاً حرفه‌ای و باتجربه در زمینه ترور و قتل انجام می‌شود، آنها هیچ رد پایی از خود باقی نمی‌گذارند و هیچ سرنخی که منجر به یافتن‌شان شود نیز به دست نیامده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود به رسانه عربی گفت: نتیجه‌گیری کارشناسان نشان می‌دهد احتمالاً این قربانیان به دست گروه‌های تندرو از پا در آمده باشند، نهادهای امنیتی تمام تلاش خود را در هر یک از پرونده‌های قتل چه فرد مشهور باشد چه غیرمشهور برای یافتن جانی یا جانیان به کار می‌گیرند.

محمد التمیمی کارشناس مسائل امنیتی هم در این باره توضیح داد: ترور برخی از شخصیت‌های معروف چه در فضای مجازی و چه غیر از آن کار ساده‌ای نیست که هر کسی بتواند آن را انجام دهد، این عملیات نیازمند تعقیب، مراقبت و جمع‌آوری اطلاعات است، همچنین نیاز به پوشش برای انجام آن و سلاح‌های صداخفه‌کن دارد که به خودی خود نشان می‌دهد افرادی کارکشته و حرفه‌ای دست به این کار می‌زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *