هشدار فرمانده سپاه به رژیم صهیونیستی: کسانی که در گذشته با سنگ می‌جنگیدند، امروز دارای موشک، پهپاد و قدرت نظامی قوی هستند

فرمانده سپاه پاسداران گفت: قدرت آمریکایی‌ها به‌معنای واقعی رو به زوال است. آمریکایی خود اعتراف کردند که رو به زوال هستند و شاخصه‌های سیطره خود را از دست داده‌اند.

هشدار فرمانده سپاه به رژیم صهیونیستی: کسانی که در گذشته با سنگ می‌جنگیدند، امروز دارای موشک، پهپاد و قدرت نظامی قوی هستند کد خبر: 632659 | ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ ۱۵:۴۰:۳۹ اعتمادآنلاین |

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: باید تاریخ را بخوانیم چرا که تاریخ آئینه‌ای برای دیدن رخسار و سیمای آینده یک جامعه است.

به گزارش تسنیم، در ادامه بخش‌هایی از صحبت‌هایی سردار سلامی را می‌خوانید:

 • زمان یک تابع پیوسته است. وقتی انقلاب اسلامی که امام(ره) آن را انفجار نور نامید، ظاهر شد، صحنه سیاسی جهان تغییر کرد و نظم سیاسی ساخته قدرت‌ها به‌هم ریخت.
 • آمریکای آن روز 40 درصد ثروت جهان را تولید می‌کرد و از آن روز تا امروز 50 درصد قدرت نظامی کل عالم را به‌عهده داشت و دارد، یک نظام مسلط بر نهاد‌های بین‌المللی و با یک سطح گسترش سیاسی در کل منطقه بود و گره‌های ژئوپولیتیکی حیاتی عالم در اختیار او بود.
 • ایران زمان شاه یکی از ایالات 51گانه ایالات متحده آمریکا می‌شد، اما یک ایالت منفصل، امام(ره) در این فضا ایران را از سیطره غرب و به‌ویژه آمریکا نجات داد و یک الگوی جدید از حاکمیت دینی را فراروی همه مسلمانان قرار داد.
 • جنگ تحمیلی محصول مشارکت راهبردی بین آمریکا، شوروی، اروپا و کشور‌های مرتجع غرب حاکم بر جهان اسلام به‌خصوص در حاشیه جنوبی خلیج فارس و غرب ایران بود.
 • وقتی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد، یورش همه‌جانبه غرب که واکنش سخت نظام سلطه به انقلاب بود، شکل گرفت و ملت ایران در تنهایی، انزوا، محاصره، تحریم و نابرابری نظامی قدرتمند جهانی بی‌سابقه با بزرگترین، طولانی‌ترین و نابرابرترین جنگ جهانی تاریخ مواجه شد؛ جنگی که بین ائتلافی از همه قدرت‌ها و یک کشور تنها و تازه به استقلال رسیده که هنوز سازه‌های سیاسی و ساختار‌های دفاعی و اقتصادی آن شکل نیافته بود، واقع شد.
 • با ایثار و استقامت رزمندگان و شهیدان ما حتی یک میلی‌مترمربع از خاک مقدس کشورمان در آن جنگ نابرابر و بی‌سابقه‌ جهانی جدا نشد. در حالی که ایران نقطه تمرکز تمام آتش‌ها بود، هرچه قدرت نظامی، فشار سیاسی، اطلاعاتی، عملیات روانی، جنگ تبلیغاتی در جهان انباشته شده بود، علیه ما بسیج شده بودند تا این ملت را از انقلاب خود پشیمان کنند.
 • جهان قدرتمند آن روز نمی‌توانست طلوع یک حقیقت نورانی به‌نام اسلام را بپذیرد؛ زیرا می‌دانست شعاع‌های تأثیر شعار‌های انقلاب فراتر از مرز‌های جغرافیایی ایران، اقصی‌نقاط جهان را درمی‌نوردد و به‌تدریج جرقه‌های گسترش انقلاب در سایر بلاد اسلامی زده می‌شود و ضلع جدیدی از قدرت به هندسه جهانی اضافه خواهد شد.
 • "اسلام امروز به‌عنوان‌ یک رکن از قدرت در جهان ظهور کرده است". روند صعود و منحنی قدرت مسلمانان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز تصاعدی است.
 • "امروزه انقلاب اسلامی در شرق دریای مدیترانه و شمال دریای سرخ در حال مقابله با دشمنان است". جغرافیای انقلاب اسلامی توسعه پیدا کرده است و ما قدرت‌های مکمل زیادی همچون حزب‌الله لبنان داریم که می‌تواند معادلات سیاسی و امنیتی را در آن منطقه تعیین کند. تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ آثاری از مقاومت در فلسطین مشهود نبود، اما امروز گروه‌های جهادی فلسطین تمام سرزمین‌های اشغالی را نقطه تقابل آتش‌ها قرار دادند و صهیونیست‌ها خواب راحت ندارند.
 • روزانه بیش از 30 عملیات مسلحانه در کرانه باختری علیه صهیونیست‌ها انجام می‌شود. کسانی که در گذشته با سنگ می‌جنگیدند، امروز دارای موشک و پهپاد و قدرت نظامی قوی هستند.
 • رژیم صهیونیستی با انزوا، جنگ داخلی، تجزیه سیاسی و اعتراضات اجتماعی و نبرد‌های امنیتی درگیر است. یک ائتلاف قدرتمند در عالم علیه رژیم صهیونیستی شکل گرفته و وضعیت مقاومت بسیار متفاوت شده است.
 • قدرت آمریکایی‌ها به‌معنای واقعی رو به زوال است. آمریکایی خود اعتراف کردند که رو به زوال هستند و شاخصه‌های سیطره خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *