هشدار شیخ انصاریان: مردم را از شیعه بودن پشیمان نکنید

با عمل‌تون و شیعه واقعی بودن، مردم را به دین خدا دعوت کنید، شیعه‌ای نباشید که مردم با شما از دین ببرند.

هشدار شیخ انصاریان: مردم را از شیعه بودن پشیمان نکنید کد خبر: 655119 | ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ ۲۰:۰۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

، حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان -استاد اخلاق و مفسر قرآن کریم- در سلسله جلسات سخنرانی ماه رمضان خود در مسجد امیر(ع) تهران با ذکر خاطره‌ای در مورد اهمیت رفتار یک شیعه با دیگران اظهار کرد: در تهران قدیم یک شهرداری آن هم در میدان توپخانه وجود داشت، این شهرداری نیاز پیدا کرد در یک منطقه ۲۰ الی ۳۰ تا خانه را بخرد تا آنها را خراب کند و یک خیابان را بسازد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: شهرداری شروع کرد به خراب کردن خانه‌ها و یک خانه ماند که در حدود ۲۰۰متر بود و مالک آن شهرداری نرفته بود.

این استاد اخلاق خاطرنشان کرد: خانه برای مرحوم راشد از افراد حکیم و فیسلوف زمان خود بود، ایشان سند خانه را برداشت و به شهرداری رفت. مهندسی که پشت میز بود گفت چرا تا الان سند منزل‌تان را نیاوردید. گفت قیمتی که برای خانه من زده بودید قیمت درستی نبود.

انصاریان یادآور شد: مهندس شهرداری پاسخ داد چه قیمتی ارزیابی کردند؟، گفت ۱۴هزار تومان زدید. مهندس مجددا گفت قیمت خانه شما چقدر است؟، گفت من چندتا متخصص ماهر آورده‌ام خانه را قیمت‌گذاری کردند و گفتند خانه شما ۷هزار تومان بیشتر ارزش ندارد اما شما می‌خواهید ۷هزار تومان از جیب این ملت، بیت‌المال و مردم به من بیشتر بدهید و این حرام است.

وی افزود: مهندس شهرداری به یکباره از پشت میز بلند شد گفت «شما اول من را شیعه کنید بعد سند خانه خود را به من بدهید تا کارهای انتقال سند به نام شهرداری انجام دهم».

این‌ مفسر قرآن کریم بیان کرد: مرحوم راشد پرسید برای چی شما را شیعه کنم؟، مگر شما شیعه نیستید؟، مهندس شهرداری پاسخ داد «نه من یهودی هستم. اگر دین این است که شما دارید ظلم است من یهودی بمانم، باید تابع دینی باشم که حق را در تمام جوانب رعایت می‌کند». سپس این مهندس یهودی شیعه شد و ۷هزار تومان برای خانه مرحوم راشد را پرداخت و آن‌ مرحوم رفت.

انصاریان در پایان توصیه کرد: با عمل‌تون و شیعه واقعی بودن، مردم را به دین خدا دعوت کنید، شیعه‌ای نباشید که مردم با شما از دین ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *