راستی‌آزمایی از رتبه ۱۹ اقتصاد ایران در جهان؛ ۸۵ کشور وضعیت رفاهی بهتری از ایرانیان دارند، تنها یک کشور اوضاعش از ما بدتر است!

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بر مبنای تولید ناخالص داخلی سرانه با استفاده از شاخص قدرت خرید، ایران در رتبه ۸۶ دنیا قرار می‌گیرد؛ به عبارت دیگر ۸۵کشور وضعیت رفاهی بهتری نسبت به ایرانیان دارند.

راستی‌آزمایی از رتبه ۱۹ اقتصاد ایران در جهان؛ ۸۵ کشور وضعیت رفاهی بهتری از ایرانیان دارند، تنها یک کشور اوضاعش از ما بدتر است! کد خبر: 651467 | ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ ۲۰:۲۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

روزنامه دنیای اقتصاد به این سوال پاسخ داده آیا اقتصاد کشورمان در باشگاه ۲۰ قدرتمند اول قرار دارد؟

به گزارش دنیای اقتصاد، روز گذشته داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه به استناد یک آمار بین‌المللی تاکید کرد که اقتصاد ایران در رتبه۱۹ قرار دارد. این آمار ارائه‌شده با واکنش بسیاری از مخاطبان روبه‌رو شد و حتی برخی این آمار را غیرواقعی تلقی کردند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در این مقایسه از برابری قدرت خرید استفاده شده و رتبه‌بندی با این آمار می‌تواند صحیح باشد؛ اما لزوما این آمار منعکس‌کننده رفاه شهروندان آن کشور نخواهد بود.

این روزنامه افزوده است: ایران با جمعیتی بالای ۸۵میلیون نفر، خود به خود در این رتبه قرار می‌گیرد؛ اما درآمد سرانه شهروندان ایرانی و مقایسه اقتصاد ما با دوره پیش از تحریم‌ها، داستان واقعی اقتصاد ایران را حکایت می‌کند. بر مبنای تولید ناخالص داخلی سرانه با استفاده از شاخص قدرت خرید، ایران در رتبه ۸۶ دنیا قرار می‌گیرد؛ به عبارت دیگر ۸۵کشور وضعیت رفاهی بهتری نسبت به ایرانیان دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *