حماس: در روز شنبه، آتش‌بسی وجود نخواهد داشت

یکی از رهبران جنبش حماس در اظهاراتی با تاکید بر اینکه آتش‌بسی در روز شنبه وجود نخواهد داشت گفت، این جنبش همچنان در حال بررسی معامله تبادل اسرا است.

حماس: در روز شنبه، آتش‌بسی وجود نخواهد داشت کد خبر: 650316 | ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ ۱۲:۱۵:۴۴ اعتمادآنلاین |

یکی از رهبران جنبش حماس در اظهاراتی با تاکید بر اینکه آتش‌بسی در روز شنبه وجود نخواهد داشت گفت، این جنبش همچنان در حال بررسی معامله تبادل اسرا است.

به گزارش ایسنا، اسامه حمدان از رهبران گفت این جنبش در حال بررسی معامله تبادل اسراست و آن‌ها دیدگاه‌ها و نقطه نظرات اساسی درباره آن دارند.

حمدان تصریح کرد: «در مذاکرات خود به دنبال تضمین‌هایی درباره پایبندی اسرائیل خواهیم بود و بزرگترین تضمین، توانایی ما در پاسخگویی به تجاوزات از عرصه‌های مختلف است».

بنا بر گزارش روسیا الیوم، او خاطرنشان کرد «حماس با نیرو‌های مختلف مقاومت در حال بررسی تفاهمی است تا پاسخ واحدی را برای ارائه به میانجی‌گران آماده کند.»

حمدان تاکید کرد که آنچه ارتش رژیم صهیونیستی موفق به انجام آن در میدان نشد، در سیاست نخواهد توانست محقق کند.

او همچنین گفت نابودی «سازمان آزادی‌بخش فلسطین» را نخواهند پذیرفت.

پیش از این، کانال ۱۴ عبری گزارش کرد، یک مقام عرب که با حماس بر سر آزادی هزاران زندانی در ازای گروگان‌ها در غزه به توافق رسیده بود، اعلام کرد قطر در حال آماده شدن برای اعلام آتش‌بس در روز شنبه آینده است.

بر اساس این گزارش، این توافق شامل آزادی سایر گروگان‌های اسرائیلی در سه مرحله می‌شود و پیش‌بینی می‌شود این روند با آزادی زنان و کودکانی که همچنان در اسارت به سر می‌برند در ازای توقف درگیری‌ها، افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه و آزادی اسرای فلسطینی آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *