بسیاری از منابع درآمدی بودجه دولت قابل تحقق نیست چه برسد به ۴۴۰ هزار میلیارد تومانی که مجلسی‌ها تحمیل کردند

یک اقتصاددان گفت: در صورتی که لایحه دولت هم به تصویب برسد بسیاری از منابع درآمدی که در آن دیده شده قابل تحقق نیستند چه برسد به 440 هزار میلیارد تومان که مجلسی‌ها بدون هیچ‌گونه منابع درآمدی غیرتورمی برای آن در نظر گرفته‌اند.

بسیاری از منابع درآمدی بودجه دولت قابل تحقق نیست چه برسد به ۴۴۰ هزار میلیارد تومانی که مجلسی‌ها تحمیل کردند کد خبر: 649896 | ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ ۱۰:۱۳:۲۷ اعتمادآنلاین |

سید مرتضی افقه، اقتصاددان و استاد دانشگاه در مورد 440 هزار میلیارد تومان بار مالی که مجلس به لایحه بودجه اضافه کرده است با روزنامه اعتماد گفت‌وگو کرده است.

به گزارش اعتماد، بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

  • نمایندگان مجلس مصالح نمایندگی حوزه انتخابی خودشان را بیشتر در نظر گرفته‌اند و نه مصالح ملی را و آن هم برای اینکه مجددا بتوانند انتخاب شوند.
  • در صورتی که لایحه دولت هم به تصویب برسد بسیاری از منابع درآمدی که در آن دیده شده قابل تحقق نیستند چه برسد به 440 هزار میلیارد تومان که مجلسی‌ها بدون هیچ‌گونه منابع درآمدی غیرتورمی برای آن در نظر گرفته‌اند.
  • کشور همچنان در تحریم به سر می‌برد و تا زمانی که مشکلات تحریمی حل نشود نه تنها منابع درآمدی که پیش‌بینی شده قابل تحقق نیستند، بلکه این مقداری هم که اضافه شده (440 هزار میلیارد تومان) اصلا قابلیت تحقق ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *