انتشار جزئیاتی جدید از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران؛ ساختمان کنسولگری کاملا تخریب و خساراتی به سفارت وارد شده

یک شاهد عینی حمله اسرائیل به کنسولگری ایران می گوید: جز معدود دفعاتی در تاریخ است که سفارتخانه‌ها و مراکز دیپلماتیک اینگونه هدف قرار می‌گیرند.

انتشار جزئیاتی جدید از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران؛ ساختمان کنسولگری کاملا تخریب و خساراتی به سفارت وارد شده کد خبر: 655923 | ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ ۱۵:۰۱:۵۱ اعتمادآنلاین |

اسرائیل در جدیدترین جنایت خود با حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و ۶ نفر دیگر از مستشاران نظامی ایران در سوریه را به شهادت رساند.

به گزارش تسنیم، در جریان این تجاوز، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و به بخش هایی از ساختمان سفارت کشورمان نیز خساراتی وارد شد.

حسین اکبری سفیر ایران در سوریه در این باره گفت: اسرائیل با عدول از کلیه قوانین بین المللی در امتداد جنایات شش ماه اخیر خود در غزه، لبنان و سوریه اقدام به حمله به کنسولگری ایران در دمشق کرده است. رژیم صهونیستی و حامیان آن به خوبی می‌دانند که این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند.

همچنین یک شاهد عینی حادثه اینگونه اظهار کرد: جز معدود دفعاتی در تاریخ است که سفارتخانه‌ها و مراکز دیپلماتیک اینگونه هدف قرار می‌گیرند.

ناظران منطقه‌ای معتقدند حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق با هدف اخلال در روند مناسبات ایران و سوریه صورت پذیرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *