اعتراض به نظارت استصوابی در تبلیغات انتخاباتی؛ اگر صداوسیما توانسته مخاطب جذب کند می‌تواند تنور انتخابات را هم داغ کند

روزنامه اعتماد نوشت: صداوسیما هم اگر توانسته طی یک دهه گذشته توفیقی در جذب مخاطب داشته باشد، حالا هم می‌تواند با کسب درآمد میلیاردی تنور انتخابات را داغ کند.

اعتراض به نظارت استصوابی در تبلیغات انتخاباتی؛ اگر صداوسیما توانسته مخاطب جذب کند می‌تواند تنور انتخابات را هم داغ کند کد خبر: 649292 | ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ ۰۹:۵۰:۲۴ اعتمادآنلاین |

سیما پروانه گهر_ به نظر می‌رسد مساله رسانه‌ها و انتخابات در بازه زمانی «انتخابات مجلس دوازدهم» درگیر نوعی از نظارت استصوابی شده است به این معنی که رسانه‌های مستقل زیر سایه محدودیت‌های تعریف‌شده در قانون ذیل عبارات و لغاتی مبهم با دایره شمول وسیع در اثر برداشت و تعبیر باید دست به عصا در این ایام حرکت کنند اما صداوسیما می‌تواند به‌طور مستقیم از موضوع انتخابات کسب درآمد کند. این در حالی است که به نظر نمی‌رسد فعالیت انتخابات صداوسیما بتواند در جلب مشارکت تاثیری داشته باشد. فراموش نکنیم که با تجمیع ۹ نظرسنجی از مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از سال 1383 تا 1400 درباره روند تحولات منابع کسب خبر ایرانیان که توسط وبسایت «کیو آنالتیکز» منتشر شده، مخاطبان صداوسیما افت 45 درصدی داشته‌اند.

به گزارش اعتماد، این جایگاه صداوسیما در دید مردم به‌طور حتم اثرگذاری و توان جلب مشارکت در انتخابات را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است. خلاصه کلام آنکه با این دست به فرمان بعد از مساله نحوه بررسی صلاحیت کاندیداها و چینش سیاسی کاندیداهای تایید صلاحیت‌شده، مطبوعات نیز نمی‌توانند مسیری در پیش روی گرم کردن فضای انتخابات ایجاد کنند. صداوسیما هم اگر توانسته طی یک دهه گذشته توفیقی در جذب مخاطب داشته باشد، حالا هم می‌تواند با کسب درآمد میلیاردی تنور انتخابات را داغ کند.

متن کامل این گزارش را در روزنامه اعتماد بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *