استقلال با دستور این وزیر به لیگ قهرمانان برمی‌گردد

استقلال طی دو فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا به دلایل مختلف اجازه حضور در این مسابقات را پیدا نکرد.

استقلال با دستور این وزیر به لیگ قهرمانان برمی‌گردد کد خبر: 652972 | ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ ۰۳:۴۵:۰۹ اعتمادآنلاین |

شمارش معکوس جهت آغاز روند بررسی پرونده‌های باشگاه‌های متقاضی دریافت مجوز حرفه‌ای و حضور آنها در لیگ قهرمانان آسیا آغاز شده و قضیه از یازدهم فروردین شرایط جدی‌تری به خودش خواهد گرفت.

به گزارش خبرورزشی، در چنین شرایطی هواداران استقلال بسیار تاکید دارند که دیگر بهانه‌ای را برای عدم حضور تیمشان در لیگ قهرمانان تحمل نمی‌کنند و یادشان نرفته که با وجود قهرمانی بی شکست در لیگ بیست و یکم، مجوز حضورشان در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا صادر نشد. به نظر می‌رسد پرسپولیس هم برای تمدید مجوز خودش دچار مشکل شده و مدیرعامل این باشگاه در مصاحبه تلویزیونی صراحتاً به وجود مشکلات اعتراف کرد. در این میان نکته مهم اینجاست که استقلال فصل جاری لیگ قهرمانان را صرفاً به خاطر بحث مطالبات استراماچونی از دست نداد بلکه بر اساس ادعای کاظم اولیایی عضو سابق کمیته صدور مجوز، مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس هم یکی از دلایلی بود که در حذف آبی‌ها نقشه بسیار پررنگی ایفا کرد بنابراین قضیه از حد مدیران عامل و شاید حتی گفت هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس فراتر رفته و با توجه به اینکه داستان مدیریت مشترک هنوز حل نشده، وزارت ورزش به عنوان متولی این امر باید دخالت کند.

قطعاً وزیر ورزش برای حل مشکل استقلال و برطرف کردن موانع موجود از جلوی پای پرسپولیس می‌تواند فوق العاده موثر عمل کند و این دقیقاً همان انتظاری است که هواداران هر دو تیم از کیومرث هاشمی دارند. مرد اول ورزش ایران قرار است چهارشنبه نهم اسفند ساعت ۱۸:۳۰ در برنامه کادر فنی که از شبکه ورزش روی آنتن می‌رود، حضور پیدا کند. هرچند مسئولین این برنامه بحث‌های کلان ورزش ایران در ماه‌های منتهی به المپیک ۲۰۲۴ پاریس را مد نظر قرار داده و با کیومرث هاشمی پیرامون این موارد صحبت خواهند کرد اما با توجه به فضای ایجاد شده و اتفاقات رخ داده، به جرات می‌توان گفت ماجرای مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس در حال حاضر جزو کلانترین مباحث مربوط به ورزش ایران است و حتماً باید در این رابطه از وزیر سوال شود چون کیومرث هاشمی قطعاً به این مسئله کاملاً واقف شده است که اگر استقلال دوباره از آسیا حذف شود و پرسپولیس نیز با چنین مشکلی مواجه گردد، بازتاب بسیار بدی برای ورزش ایران در داخل و حتی خارج از کشور خواهد داش

اینطور که دست اندرکاران شبکه ورزش به ما گفتند، برنامه کادر فنی ضبط شده نیست و به صورت زنده روی آنتن می‌رود. هرچند خیلی بهتر بود ساعت این برنامه طوری انتخاب می‌شد که با نیمه دوم بازی ذوب آهن و پرسپولیس تلاقی پیدا نمی‌کرد ولی علی رغم این مسئله، اگر مصاحبه وزیر از قبل ضبط نشده باشد و او به طور زنده در استودیو حضور پیدا کند، قطعاً میتواند با حرف‌هایش میلیون‌ها هوادار استقلال و پرسپولیس را از نگرانی خارج کند به ویژه استقلالی‌ها که تحت هیچ شرایطی نمی‌خواهند برای سومین دوره متوالی از لیگ قهرمانان حذف شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *