۲۰ دانش‌آموز در انفجار تروریستی کرمان شهید شدند؛ شهادت ۴ دانش‌آموز از یک خانواده

مشاور امور شاهد و ایثارگران وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که در جریان انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان، حدود ۲۰ دانش آموز کرمانی به شهادت رسیدند.

۲۰ دانش‌آموز در انفجار تروریستی کرمان شهید شدند؛ شهادت ۴ دانش‌آموز از یک خانواده کد خبر: 647150 | ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ ۱۱:۰۶:۰۶ اعتمادآنلاین |

زهرا مظفر مشاور امور شاهد و ایثارگران وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که در جریان انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان، حدود ۲۰ دانش آموز کرمانی به شهادت رسیدند.

به گزارش ایسنا، زهرا مظفر درباره آمار شهدای دانش آموز که طی انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان به شهادت رسیدند، اظهار کرد: طبق اطلاعاتی که تاکنون به دست ما رسیده است، در بین شهدای انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان یک دانشجو معلم شهیده و حدود ۲۰ دانش آموز شهید وجود دارد.

وی ادامه داد: طبق اسامی که از شهدای دانش آموز در اختیار داریم از یک خانواده چهار شهید دانش آموز در مقطع ابتدایی و از پایه اول، دوم، سوم و پنجم دبستان داریم و از یک خانواده دیگر هم دو فرزند شهید داریم که یکی از فرزندان پایه ششم ابتدایی و دیگری پایه یازدهم هنرستان است. این اتفاق خیلی ناگوار برای خانواده ها و مردم ایران است.

مشاور امور شاهد و ایثارگران وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق آخرین اطلاعاتی که به دست ما رسیده است تمامی این ۲۰ دانش آموز شهید کرمانی هستند، ادامه داد: خانواده‌های ایرانی معمولا با همه اعضا خانواده در مراسمات خاص دینی و مذهبی حاضر می شوند تا فرزندان نیز با این مسائل انقلابی و اسلامی آشنا شوند و این دانش آموزان نیز عموما با خانواده خود در صحنه حاضر بودند که این اتفاق رخ داده است.

مظفر با بیان اینکه وزارت آموش و پرورش اردوهای راهیان نور، راهیان مقاومت و راهیان پیشرفت را در برنامه خود دارد، یادآور شد: برای هفته مقاومت و به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز برنامه اعزام دانش آموز و معلمان به کرمان و برای آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت را در دستور کار داشتیم اما هیچ کدام از گروه‌های اعزامی اردو مقاومت در زمان انفجار در گلزار شهدا حاضر نبودند و این ۲۰ شهید دانش‌آموز کرمانی همراه با خانواده‌های خود در آنجا حضور داشتند.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به اینکه از برخی خانواده‌ها چند فرزند به شهادت رسیده است، برنامه وزارت آموزش و پرورش برای تسلی دادن به این خانواده‌ها چیست؟، توضیح داد: قطعا برنامه خواهیم داشت. در حوزه ایثار و شهادت من به نیابت از آقای وزیر مستمرا یک هفته در آخر هر ماه در استان‌ها حاضر می‌شوم و از شش خانواده شهید با اجرای طرح سپاس قدردانی می‌کنم. اسامی دانش آموزان شهید در انفجار گلزار شهدای کرمان شب گذشته به دست ما رسید و برای تسلی دادن به این خانواده‌ها در کرمان حاضر خواهیم شد.

مشاور امور شاهد و ایثارگران وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دشمن فکر می‌کند با شهادت، مردم ما را می‌ترساند، توضیح داد: اینگونه نیست، بلکه مثل خون امام حسین (ع) که درخت اسلام بعد از شهادت ایشان رشد کرد، قطعا این اتفاقات باعث تنومند شدن درخت اسلام می‌شود. هدف دشمن ترساندن مردم است تا با این کودک‌کشی به اهداف خود برسد در حالی که مردم ایران به اسلام و انقلاب و دین پایبند هستند و نمی‌ترسند. خون شهدا باعث تقویت اعتقادات مردم می‌شود.

همچنین شهیده فائزه رحیمی، دانشجو معلم ورودی سال ۱۴۰۰ در رشته امور تربیتی دانشگاه فرهنگیان بود که عصر چهارشنبه و در جریان حادثه تروریستی رخ داده در چهارمین مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی در مسیر گلزار شهدای کرمان به شهادت رسید. او نخستین دانشجوی زن شهید در دانشگاه تربیت معلم است. پیکر این شهیده شب گذشته وارد تهران شد و طبق اطلاع رسانی انجام شده در کانال رسمی اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، مراسم تشییع او، امروز بعد از اقامه نماز جمعه در مصلی تهران با حضور اقشار مختلف مردم و به ویژه دانشجویان و فرهنگیان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *