کنایه سنگین به رئیسی: شما که می‌گویید دولت روحانی شعبده می‌کرد، چرا با عصای موسایتان آن را جمع نمی‌کنید؟

روزنامه اطلاعات نوشت: اگر به زعم امروزیان، دیروزیان در چشم خلایق شعبده می‌کردند و ریسمان را به جای مار می‌فروختند، چرا امروزیان عصای موسویشان را نمی‌فکنند؟ تا هم مؤمنان را به غَنج آورند و هم ساحران را به رنج؟

کنایه سنگین به رئیسی: شما که می‌گویید دولت روحانی شعبده می‌کرد، چرا با عصای موسایتان آن را جمع نمی‌کنید؟ کد خبر: 650302 | ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ ۲۳:۳۰:۲۱ اعتمادآنلاین |

روزنامه اطلاعات به دولت رئیسی طعنه زد: شما که می‌گویید دولت پیشین شعبده می کرد، چرا با عصای موسای تان آن شعبده را جمع نمی کنید؟

به گزارش اطلاعات، در روزگاری که نه تنها سرزلف ارزاق عمومی، بلکه خرمن گیسوی زیست اکثر مردمان به صعود و نزول ارزهای خارج مرز و طلاهای استخراج‌نشده‌ی معادن وابسته‌است، یکی از چین مثالِ درآمد سرانه‌ی یک‌دلاری می‌آورَد و دیگری همچنان نوسانات ارزی را به از ما بهتران سابق منتسب می‌کند و آن که دامنش به کلی از هر عیب و علتی پاک است، دولتمردان لاحق و لایق فعلی اند.

این روزنامه سپس افزوده است: این‌مقدار عقل و انصاف داریم، که مسبب همه‌ی اختلالات اقتصادی و مشکلات معیشتی امروز را یکسره به پای مدیریت فعلی- با همه‌ی اما و اگرهایی که دارد- نگذاریم و فی‌الجمله، ده‌ها عامل پیدا و پنهان خارج از مرزهامان را نیز دخیل بشماریم. انصاف آن است که در عوض، مدیران امروزی نیز یاد شعارهای انتخاباتیشان باشند، که ده‌درصد مشکلات را مرتبط با تنگناهای تحریم می‌دیدند و باقی را به سر زلف مدیریت ناکارآمد گره می‌زدند. چه شد که امروز در این وانفسای اقتصادی، نه حرف آن روزشان را پس می‌گیرند و نه ید بیضایی را در مدیریت و تدبیرشان نمایان می‌کنند!؟

اطلاعات در پایان به کنایه نوشته است: اگر به زعم امروزیان، دیروزیان در چشم خلایق شعبده می‌کردند و ریسمان را به جای مار می‌فروختند، چرا امروزیان عصای موسویشان را نمی‌فکنند؟ تا هم مؤمنان را به غَنج آورند و هم ساحران را به رنج؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *