کنایه تند تاج به خطیر: 5 سال محروم بودی!

رئیس فدراسیون فوتبال کنایه تندی به مدیرعامل باشگاه استقلال زد.

کنایه تند تاج به خطیر: 5 سال محروم بودی! کد خبر: 647212 | ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ ۲۳:۰۵:۰۰ اعتمادآنلاین |

مهدی تاج در واکنش به اینکه برخی باشگاه‌ها مدعی هستند فدراسیون فوتبال به دنبال منابع مالی خود در جرایم مالی اخیرش است و مدیران عامل نسبت به این موضوع گلایه داشتند، ابراز کرد: این حرف‌ها اظهارات بی‌جاست. ای‌اف‌سی 200 هزار دلار یکی از باشگاه‌های ما را جریمه کرد. آیا آنها به دنبال پول بودند؟ خیر! آنها قصد داشتند تنبیه کنند تا یک اتفاق دیگر تکرار نشود.

به گزارش ورزش سه، او درباره اینکه کسر امتیاز از باشگاه‌های سپاهان و پرسپولیس بخشیده شد، ولی جرایم مالی پابرجا ماند، اظهار کرد: ما نبخشیدیم، اما نظر کمیته استیناف این بود که نباید بخاطر یک بند، کسر امتیاز اتفاق بیفتد. آقای مدیر باشگاه هم که یک سری حرف‌ها را می‌زند، یا جاهل است، یا مغرض. اگر جهالت باشد که هیچ، اما گر مغرض باشد هم نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: آنها باید بدانند اگر هر رأی و تصمیمی در هر مجموعه‌ای گرفته می‌شود، ابتدا بدوی است و این قانون در تمام دنیا وجود دارد. پس از آن به تجدید نظر می‌رود، نه تایید نظر. پس از اینکه به تجدید نظر رفت، استیناف می‌تواند آن رأی را بشکند.

تاج با کنایه نسبت به محرومیت پنج‌ساله علی خطیر (مدیرعامل باشگاه استقلال) از فعالیت‌های فوتبالی که در آذرماه 1400 اتفاق افتاد و سه ماه پس از آن تبرئه شد، عنوان کرد: همین دو باشگاه که برخی از آنها اعتراض کردند، بعضی از مدیران‌شان 5 سال محروم شدند. چند سال؟ پنج سال… پس این‌ها باید به خودشان رجوع کنند، ولی کمیته استیناف آن رأی را شکست.

او که مشخص بود نسبت به اظهارات علی خطیر پیرامون بازگرداندن امتیازهای پرسپولیس و سپاهان در استیناف عصبانی است، اظهار کرد: آنجا که محرومیت پنج ساله را کم کردند، استیناف خوب بود ولی اینجا استیناف خوب نیست؟ این مسائل بد است و نباید اینطور به چنین مسائلی نگاه کنیم. باید با مردم صادقانه حرف بزنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: اینکه امتیازها برگردانده شده یا چرا بازیکنان‌شان را ندادند، طبق حساب و کتاب انجام گرفته و باید قراردادها اصلاح شوند و در صورت اصلاح، می‌توانند استفاده کنند که همین اتفاق هم افتاد. همه چیز سر جای خودش است.

تاج تاکید کرد: ما در سقف قرارداد و بودجه باشگاه‌ها یک سری اشکالات جدی داشتیم که باید این مسائل برطرف می‌شد. به‌زودی افراد حاضر در کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال افزایش پیدا خواهند کرد و چهار نفر اضافه می‌شوند و کارشان این است که خلأهای موجود را پر کنند.

او یادآور شد: سال اول بود که این کار انجام می‌شد و اخیرا هم فیرپلی مالی از سوی ای‌اف‌سی ابلاغ شد. اگر همه خبرنگاران این موضوع را پیگیری کنند، متوجه خواهند شد که هیچ باشگاهی در فیرپلی مالی ما با این شرایط موفق نخواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: فدراسیون فوتبال زودتر این اطلاعات را داشت و از یک سال قبل بحث فیرپلی مالی را شروع کرد. شما هم بعدا این موضوع را متوجه خواهید شد که کار درستی انجام گرفت. فیرپلی مالی که ای‌اف‌سی گفته، باید از فصل آینده اجرایی شود، ولی ما امسال انجام دادیم. ضمن اینکه باید برخی قراردادها اصلاح شود. متاسفانه در یک مقطع گفتند هیچ تیمی از ایران نمی‌تواند به لیگ قهرمانان آسیا برود که برای کشورمان بد بود و برخی افراد هم که مطلع نیستند هم اظهار نظرهایی داشتند، ولی توجهی به آنها نکردیم چون مطلع نبودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *