چرا دلار وارد کانال ۵۰ هزار تومانی نمی‌شود؟

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: به‌نظر می‌رسد نرخ دلار آزاد نسبت به روند‌های افزایشی چشمگیر کشش ندارد. برخی از کارشناسان اقتصادی، تلاش نهاد بازار‌ساز را عامل اصلی عدم عبور نرخ دلار آزاد از مرز ۵۰ هزار تومانی می‌دانند.

چرا دلار وارد کانال ۵۰ هزار تومانی نمی‌شود؟ کد خبر: 620827 | ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ ۲۰:۴۰:۰۳ اعتمادآنلاین |

روزنامه دنیای اقتصاد علت عدم ورود دلار به کانال ۵۰ هزار تومانی را بررسی کرده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، در معاملات روز گذشته بازار نرخ نقدی دلار آزاد زیر مرز قیمت ۵۰ هزار تومانی ثبت شد. این در حالی است که گوشه‌وکنار فضای رسانه حاوی اخباری منفی در زمینه مناسبات سیاسی ایران و غرب است. در نتیجه به‌نظر می‌رسد نرخ دلار آزاد نسبت به روند‌های افزایشی چشمگیر کشش ندارد. برخی از کارشناسان اقتصادی، تلاش نهاد بازار‌ساز را عامل اصلی عدم عبور نرخ دلار آزاد از مرز ۵۰ هزار تومانی می‌دانند.

در ادامه این گزارش آمده است: به عقیده این افراد درآمد‌های ارزی کشور عاملی است در جهت تقویت بخش عرضه بازار و کاهش فشار موجود در معاملات ارزی. اما در سوی دیگر برخی از فعالان بازار معتقدند که با وجود سیگنال‌های منفی، هسته مرکزی بازار ارز خلوت است و تقاضای چشمگیری در بازار دیده نمی‌شود. در نهایت قیمت هر برگ اسکناس دلار آزاد در واپسین معاملات نقدی روز گذشته با حدود 150 تومان افزایش نسبت به نرخ روز گذشته در رقم 49 هزار و 900 تومان ثبت شد. این در حالی است که در معاملات این روز، سکه طلا در رشد قیمت از نرخ دلار پیشی گرفت و حدود 580 هزار تومان گران‌تر از روز پیشین و در رقم 29میلیون و 380هزار تومان معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *