هیات اجرایی اصلاح‌طلبانی را تایید صلاحیت کرده که رای‌آور نیستند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آن تعدادی از اصلاح‌طلبان و مستقل‌هایی که تأیید صلاحیت کرده‌اند هم از افرادی‌اند که رأی نمی‌آورند. یعنی با این نگاه که چه کسی رأی‌آور است و چه کسی رأیی ندارد، صلاحیت‌ها بررسی شده و آنکس که رأی می‌آورد را ردصلاحیت کرده‌اند.

هیات اجرایی اصلاح‌طلبانی را تایید صلاحیت کرده که رای‌آور نیستند کد خبر: 641065 | ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ ۱۲:۳۵:۱۸ اعتمادآنلاین |

علی‌محمد نمازی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: «هیئت‌های اجرایی در این دوره طوری رفتار کردند که چنین برداشت شد تعلق خاطر به جبهه اصولگرایی دارند. نتایج بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیئت‌های اجرایی در این دوره حاکی از آن است که احتمالا شاهد ردصلاحیت‌های گسترده هیئت‌های نظارتی خواهیم بود».

به گزارش نامه نیوز، ادامه داد: «جالب است آن تعدادی از اصلاح‌طلبان و مستقل‌هایی که تأیید صلاحیت کرده‌اند هم از افرادی‌اند که رأی نمی‌آورند. یعنی با این نگاه که چه کسی رأی‌آور است و چه کسی رأیی ندارد، صلاحیت‌ها بررسی شده و آنکس که رأی می‌آورد را ردصلاحیت کرده‌اند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «تصمیم‌سازان اگر می‌خواهند مشارکت در انتخابات بالا برود باید کاری کنند که ردصلاحیت‌شدگان در این مرحله به عرصه انتخابات بازگردند. من به عنوان اصلاح‌طلبی معتدل که مورد نقد برخی اصلاح‌طلبان که چرا نامزد شدی هم ردصلاحیت شده‌ام. با این وضعیت آیا می‌شد امید داشت که انتخاباتی پرشور برگزار شود؟ واقعا فضای انتخاباتی سرد است و باید با فراهم‌کردن بستر رقابتی‌شدن انتخابات مردم را قانع کرد که پای صندوق بیایید و گرنه به هیچ وجه نمی‌شود امید به مشارکت بالا داشته باشیم و در این صورت هیچ بعید نیست کمترین میزان مشارکت انتخاباتی در تاریخ بعد از انقلاب را شاهد باشیم».

او همچنین درباره دلیل ردصلاحیتش خودش هم اظهار کرد: «واقعا کاری از دست اصلاح‌طلبان بر نمی‌آید. من از باب التزام عملی به ولایت فقیه تأییدصلاحیت شده‌ام اما از باب وفاداری به قانون اساسی تأیید نشده‌ام. مشخص نیست بر چه اساس چنین ادعایی مطرح می‌شود؟ یا یکی از مدیران سابق به دلیل عدم حسن شهرت تأییدصلاحیت نشده است. او رفته و پیگیری کرده و گفته‌اند در زمانی که مدیرکل بودی، انتصابات خوبی نداشتی. اولا در امر اجرا چه کسی مصون از خطاست و ثانیا او گفته است که من تمام انتصاب‌هایم را کسب استعلام‌های لازم از نهادهای مربوطه انجام داده‌ام یا یکی از اساتید دانشگاه با ادعای ارتباط با براندازها ردصلاحیت کرده‌اند. اصلا چگونه می‌شود به فردی بگویند تو با براندازها ارتباط داری اما همچنان سر کلاس درس دانشگاه هم باشد؟».

نمازی در پایان گفت: «۵۰روز برای بررسی اعتراض‌ها وقت وجود دارد و امیدواریم در این مدت اتفاقات خوبی رخ دهد و از میزان ردصلاحیت‌ها کاسته شود. به هر حال آقای مرعشی هم به عنوان دبیرکل حزب کارگزاران در گفت‌وگویی بیان کرد که ما از اول هم آماده شرکت همه‌جانبه در انتخابات بودیم و اکنون هم اگر نامزدی داشته باشیم در انتخابات شرکت می‌کنیم. بنابراین امیدواریم که نامزدی باقی بماند تا بتوانیم در انتخابات شرکت کنیم. وضعیت در جبهه اصلاحات هنوز روشن نیست و باید منتظر بمانیم و ببینیم که نیرویی می‌ماند یا نه تا در آن صورت درباره ارائه لیست انتخاباتی تصمیم‌گیری شود».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *