هشدار فاجعه انسانی در غزه؛ سوخت کافی نیست، برق قطع شود بیمارستان به گور جمعی تبدیل خواهد شد

مدیر بیمارستان الشفاء در غزه تاکید کرد، سوخت کافی نیست و در صورت قطع جریان برق این بیمارستان به گور جمعی تبدیل خواهد شد.

هشدار فاجعه انسانی در غزه؛ سوخت کافی نیست، برق قطع شود بیمارستان به گور جمعی تبدیل خواهد شد کد خبر: 635720 | ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ ۱۲:۴۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

مدیر بیمارستان الشفاء در غزه تاکید کرد، سوخت کافی نیست و در صورت قطع جریان برق این بیمارستان به گور جمعی تبدیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، محمد ابو سلمیه، مدیر بیمارستان «الشفاء» گفت که این بیمارستان تنها برای چند روز سوخت کافی دارد و در صورتی که جریان برق قطع شود به گور جمعی تبدیل می‌شود.

در همین راستا، می الکیله، وزیر بهداشت فلسطین تصریح کرد، ذخیره سوخت برای راه‌اندازی ژنراتورها در بیمارستان‌های نوار غزه فردا پنج‌شنبه پایان می‌یابد و این موضوع شرایط فاجعه‌بار در بیمارستان‌ها را به‌ویژه پس از قطع شدن برق طی ساعات آتی تشدید خواهد کرد.

از سوی دیگر، دفتر رسانه‌ای غزه اعلام کرد، نوار غزه با توقف نیروگاه‌های برق طی ساعات به دلیل اتمام سوخت با فاجعه انسانی رو به رو می‌شود.

این دفتر از جامعه جهانی خواست برای توقف جنایت علیه بشریت و کشتار جمعی وارد عمل شود.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که حمله رژیم صهصونیستی تاکنون منجر به شهید شدن ۹۵۰ تن شده است که ۲۶۰ تن از آنها کودک و ۲۳۰ تن زن هستند و ۵۰۰۰ تن نیز در پی این حملات زخمی شده‌اند.

رژیم صهیونیستی به بمباران منازل، بیمارستان‌ها و کادر پزشکی در نوار غزه در طول ۲۴ ساعت ادامه می‌دهد و قوانین بین‌المللی را که این مسائل را جنایت‌های جنگی می‌دانند و بخش بهداشت را در آستانه یک فاجعه قرار می‌دهند، نادیده می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *