نخستین دیدار مقامات نظامی ایران و عربستان در مسکو؛ توافق درباره فعالیت وابستگان نظامی

مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای نخستین بار پس از بهبود مناسبات دوجانبه در مسکو دیدار کردند.

نخستین دیدار مقامات نظامی ایران و عربستان در مسکو؛ توافق درباره فعالیت وابستگان نظامی کد خبر: 627950 | ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ ۲۳:۳۵:۴۳ اعتمادآنلاین |

مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای نخستین بار پس از بهبود مناسبات دوجانبه در مسکو دیدار کردند که این ملاقات با توافق طرفین برای از سرگیری فعالیت وابستگان نظامی در سفارتخانه ها در ریاض و تهران همراه بود.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در رویدادهای بین المللی نظامی – امنیتی روسیه به مسکو سفر کرده است، ملاقات هایی با دیگر مقام های نظامی شرکت کننده در کنفرانس امنیت بین الملل و نمایشگاه آرمی ۲۰۲۳ داشت.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه این اجلاس با طلال عبدالله العطیبی جانشین وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار و گفت و گو کرد.

به گفته وابسته نظامی سفارت ایران در روسیه، این نخستین ملاقات رسمی بین مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی، پی از بهبود مناسبات دوجانبه بود.

در این دیدار، طرفین بر اراده دو کشور جهت اجرایی کردن توافق اخیر در زمینه احیا و توسعه روابط تاکید و آن را در راستای منافع دو ملت و کشورهای منطقه و جهان اسلام ارزیابی کردند.

مقامات نظامی ایران و عربستان در این دیدار با تاکید بر نقش نیروهای مسلح در این روند، تداوم گفتگوها و دستیابی به طرح و نقشه راه مناسب در این حوزه را ضروری دانستند.

در این دیدار، مقرر شد وابستگان نظامی دو کشور در اسرع وقت مبادله و در محل ماموریت مستقر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *