مهاجرت فوتبالیست‌ها نگران‌کننده‌تر از مهاجرت پزشکان نیست؛ استقلال و پرسپولیس را بفروشید و خلاص!

روزنامه دنیای اقتصاد نسبت به عدم واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اعتراض کرده است.

 مهاجرت فوتبالیست‌ها نگران‌کننده‌تر از مهاجرت پزشکان نیست؛ استقلال و پرسپولیس را بفروشید و خلاص! کد خبر: 653650 | ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ ۲۰:۰۰:۳۵ اعتمادآنلاین |

روزنامه دنیای اقتصاد نسبت به عدم واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اعتراض کرده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، قطعا مهاجرت ورزشکاران زیان‌بارتر از مهاجرت پزشکان نیست و آنها مفیدتر از پزشکان برای جامعه نیستند، پس چه باک از مواجهه با این واقعیت. همان‌طور که برخی می‌گویند اصرار بر حفظ ایران‌خودرو و سایپا و تداوم حمایت از آن بی‌فایده است، اصرار بر دولتی ماندن باشگاه‌های معروف و تداوم حمایت از آنها بی‌فایده است. هیچ‌کدام نتیجه رقابت‌پذیر بیرون نمی‌دهند.

این روزنامه افزوده است: بهترین کار عرضه آنها به بازار است و سالم‌ترین کار عرضه از طریق بورس تا اولا برای نخستین‌بار شفافیت در عرصه باشگاه‌داری ظاهر شود و فسادهای مالی موجود در این تاریکی‌ها رو شود سپس دولت بزرگان فوتبال را دعوت کند تا بخش عمده سهام را به شکل بلوکی و قسطی خریداری کنند و تخفیف‌های لازم را هم بدهد. حتی می‌توان فراخوان جهانی داد تا شاید مشتریان جهانی پیدا شوند.

روزنامه دنیای اقتصاد نوشته است: در یک اقتصاد ضعیف، هدردادن منابع محدود امربخردانه‌ای نیست و عربستان الگوی مناسبی برای پیشرفت به شمار نمی‌آید. اقتصاد فوتبال باید با وضعیت عمومی اقتصاد متناسب باشد و دولت دیگر منابعی برای تزریق مصنوعی به این ورزش ناکام در سطح آسیا ندارد. بنابراین راهی جز گزینه خصوصی‌سازی باشگاه‌های معروف موجود نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *