محمد رسول‌اف مورد عفو رهبری قرار گرفته بود؛ حالا ۵ سال حبس و شلاق و جریمه نقدی؟

با توجه به اینکه محمد رسول‌اف پیش از این مورد عفو رهبری قرار گرفته بود اما به تازگی فیلمی آماده نمایش در کن دارد پرسش این است که چنین حکمی برای فیلم زیرزمینی محمد رسول‌اف صادر شده؟

محمد رسول‌اف مورد عفو رهبری قرار گرفته بود؛ حالا ۵ سال حبس و شلاق و جریمه نقدی؟ کد خبر: 659734 | ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ ۱۶:۴۶:۲۰ اعتمادآنلاین |

«محمد رسول اف و جعفرپناهی مورد عفو رهبری قرار گرفتند» این جملات را سال گذشته محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در مراسم تقدیر از سینماگران انقلاب (۸خرداد سال ۱۴۰۲ اعتمادآنلاین به نقل از مهر ) گفت.

به گزارش سینما اعتماد، او همچنین افزود: همین جا می گویم همه کسانی که در حوزه اغتشاشات بودند یا قبل از آن پرونده داشتند مورد عفو رهبری قرار گرفتند، از همین رو برخی خانم‌های سینماگر، جعفر پناهی و رسول اف مورد عفو رهبری قرار گرفتند. در این حوزه ما کاره‌ای نبودیم شاید اگر به من بود من نمی‌توانستم اینقدر وسیع فکر کنم با این حال تمام کسانی که در سال گذشته دچار مشکل شدند از جمله در جریان بیانیه «تنفنگت را زمین بگذار» تا «می تو» و اغتشاشات و خانم‌های مرتبط با این موضوعات همه مورد عفو رهبری قرار گرفتند و می‌توانند

فعالیت کنند.

از اعلام این خبر تاکنون محمدرسول اف آزاد است و نکته ای درباره جرم و یا تشکیل پرونده دوباره برای او منتشر نشده است.

تا اینکه روز گذشته به یکباره از سوی بابک پاک نیا وکیل اعلام شد که این کارگردان به ۸ سال زندان (۵سال تایید)و شلاق و جریمه و ضبط مال محکوم شده است و حتی حکم او تایید هم شده است.

البته بابک پاک نیا وکیل اعلام کرده دلیل اصلی صدور این حکم، امضای بیانیه ها و ساخت فیلم و‌ مستند است که از نظر دادگاه، این اقدامات مصداق اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور محسوب می شود.

با توجه به اینکه محمد رسول اف پیش از این مورد عفو رهبری قرار گرفته بود اما به تازگی فیلمی آماده نمایش در کن دارد پرسش این است که چنین حکمی برای فیلم زیرزمینی محمدرسول اف صادرش شده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *