سانسور در ایران به باغ‌وحش‌ها رسید! تلف شدن شیر باغ‌وحش سیرجان

روزنامه آفتاب یزد نوشت: به تازگی تنها بازمانده باغ‌وحش متروک سیرجان که یک سال پیش به زابل منتقل شده بود، در باغ‌وحش «چاه‌نیمه» تلف شد. طبق اعلام یکی از فعالان محیط زیست، این شیر در چند ماه گذشته تلف شده و باغ‌وحش زابل هنوز موضوع را اعلام نکرده است.

سانسور در ایران به باغ‌وحش‌ها رسید! تلف شدن شیر باغ‌وحش سیرجان کد خبر: 625267 | ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ ۱۷:۴۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

روزنامه آفتاب یزد از تلف شدن شیر باغ وحش سیرجان خبر داده است.

به گزارش آفتاب یزد، تجربه ثابت کرده که نتوانسته‌ایم در حوزه حیات وحش عملکرد درستی داشته باشیم مرگ گونه‌های مهم جانوری گواه همین مسئله است. گونه‌هایی که با مدیریت درست، امکانات رفاهی و مهم‌تر از همه دانش نگهداری از آن‌ها، می‌توانستند سالیان سال، در ایران زندگی کنند. اما متاسفانه فقدان نکات یاد شده باعث شده هراز گاهی شاهد تلف شدن این گونه‌های جانوری باشیم. به تازگی نیز تنها بازمانده باغ‌وحش متروک سیرجان که یک سال پیش به زابل منتقل شده بود، در باغ‌وحش «چاه‌نیمه» تلف شد. طبق اعلام یکی از فعالان محیط زیست، این شیر در چند ماه گذشته تلف شده و باغ‌وحش زابل هنوز موضوع را اعلام نکرده است.

این روزنامه در ادامه نوشته است: حال نمی‌دانیم از اینکه این حیوان تلف شد و دیگر متحمل رنج و درد اسارت نیست خوشحال باشیم یا ناراحت از اینکه این گونه مهم را از دست داده ایم. آنچه که مشخص است اینکه جای حیوانات در باغ‌وحش‌هایی نیست که از استانداردهای نگهداری حیوانات برخوردار نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *