دفاع نماینده مجلس از اصل هشتاد و پنجی شدن لایحه حجاب: بررسی آن در صحن زمان‌بر است

یک نماینده مجلس معتقد است چادر یک نماد سیاسی در دنیا است.

دفاع نماینده مجلس از اصل هشتاد و پنجی شدن لایحه حجاب: بررسی آن در صحن زمان‌بر است کد خبر: 626852 | ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ ۱۸:۱۵:۵۴ اعتمادآنلاین |

جواد حسینی‌کیا سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: این پیشنهاد به صورت استمزاجی مورد رأی گیری در فراکسیون قرار گرفت و ۷۳ درصد از اعضا با ادامه رسیدگی لایحه حجاب و عفاف بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی موافقت کردند.

به گزارش جماران، مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی سید جواد حسینی کیا نماینده مجلس را می‌خوانید:

  • چون لایحه حجاب و عفاف نزدیک به 70 ماده است، رسیدگی به آن خیلی زمان بر می‌شود و شاید به سرعت نتواند مطالبه ی به حق زنان ولایی، محجبه، جامعه مومنین و متدینین را جواب دهد و از طرفی نیز کار کارشناسی بیشتری می‌طلبد.
  • آن‌ها نیز از نظرات صاحب نظران، کارشناسان و دغدغه‌مندان بهره ببرند تا طرح متقن خوبی در بیاید و از آن طرف هم وقتی هستاد و پنجی می‌‌شود باید 5 سال آزمایشی باشد که اگر خطایی وجود داشت در این مدت رصد شود و در ادامه به عنوان پایلوت برای مرحله بعدی استفاده کرد.
  • به هر حال این لایحه مطالبه جامعه بزرگ ایران اسلامی است و اگر سیاسی هم به آن نگاه کنیم چادر امروز یک نماد سیاسی در دنیا است و این قاعده، مطالبه همه نسبت به این موضوع است که شاید اندکی پرخاشگر در جامعه این را بر نتابند.
  • اصل و عمده این لایحه موضوعات فرهنگی است. اگر کسی کار فرهنگی را نپذیرد، باید چه کاری انجام داد؟ به طور مثال؛ می‌گوییم در حوزه راهنمایی و رانندگی باید ارشاد کرد، اما فرض کنید راننده‌ای ارشاد را نپذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *