دختران بسکتبالیست ایران تاریخ‌ساز شدند

تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران با پیروزی مقابل هنگ کنگ برای اولین بار به عنوان یک تیم ایرانی در بسکتبال بانوان، فینالیست مسابقات در آسیا شد.

دختران بسکتبالیست ایران تاریخ‌ساز شدند کد خبر: 622830 | ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ ۰۴:۱۵:۱۶ اعتمادآنلاین |

تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران که با پیروزی های درخشان در مرحله مقدماتی کاپ آسیا دیویژن B در رویارویی با مالزی، سنگاپور و گوام به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند، در این مرحله هم با برتری در برابر هنگ کنگ تاریخ‌سازی کردند و برای اولین بار در تاریخ بسکتبال بانوان ایران به فینال راه یافتند.

به گزارش خبرورزشی، دختران بسکتبال بانوان ایران ۶۴ بر ۵۸ در مقابل هنگ کنگ به برتری رسیدند. غزل زمانی با ۱۸ امتیاز و ۲۳ ریباند موثرترین بازیکن میدان بود.

ترکیب تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران در این رقابت‌ها به این شرح است: غزل زمانی، غزل جعفری، زهرا بازوبندی، زهرا زارعی، زهرا یزدانی، مبینا رحیمی، فاطمه جعفری، هانیه حسینی، هلیا هودنه، مائده مریدی، فاطمه دریساوی‌زاده و عسل فائز

سروه ضرغامیان سرمربی، نیکا بیک‌لیک‌لی مدیر فنی، شیوا خرمشاهی سرپرست، ملک مهاجر کرمانی مربی و آرمن‌الله وردیان مشاور فنی به عنوان اعضای کادر فنی در این مسابقات حضور دارند. فتانه ملک نایب رئیس بانوان فدراسیون نیز این تیم را همراهی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *