داشتن روحیه انقلابی و جهادی از الزامات معلمی است

داشتن روحیه انقلابی و جهادی از الزامات معلمی است کد خبر: 594012 | ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ ۲۲:۲۰:۱۸ اعتمادآنلاین |

یوسف نوری در سی و سومین اجلاس سراسری مدیران دانشگاه فرهنگیان که در اردوگاه دانش آموزی باهنر برگزار شد با بیان اینکه شیوه‌های ارزشیابی در مکتب اسلام با مچ گیری کاملا متفاوت است گفت: دانشگاه فرهنگیان قدمتی ۱۰۰ ساله دارد و زنجیره تامین ارزشی از دانشسرای عشایری گرفتن تا دانشگاه جامع را در دل خود داشته، اما در ادامه مسیرش تغییراتی پیدا کرد و نسخه وارداتی وارد دانشگاه شد که تبعاتی به همراه داشت.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به ارکان تربیت اعم از مدرسه، خانواده و رسانه گفت: آموزش و پرورش بستر حکمرانی نظام است. همه چشم امید به معلم دارند. شاهد هجمه‌های رسانه‌ای هستیم، به قرآن کریم اهانت می‌شود و ما هم محکوم می‌کنیم. در چنین شرایطی حتی اگر کتاب و مدرسه هم نباشد، معلم می‌تواند دانش آموز را تربیت کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یقین دارم کمبود زیاد دارید و به خوابگاه‌ها رفته‌ام و واقعا مناسب نیستند، ما باید در این مدت بخشی از نقصان‌ها را جبران می‌کردیم گفت: در همین شرایط اخیر ما اعلام کردیم مدارس باز باشد و منظور این بود که اختیار تعطیلی با آموزش و پرورش باشد و قاعده این است که اگر تعطیلی‌ها بیشتر از یک روز باشد باید به هیئت وزیران برود یا رئیس‌جمهوری دستور بدهد اما ما هرچه می‌گفتیم تنها بودیم. انتظار این بود که دانشگاه فرهنگیان بیاید و نه از ما، بلکه از دانش آموز و خانواده حمایت کند. درس خواندن در فضای مجازی مشکل است.

نوری با اشاره به ویژگی‌ها و الزامات معلمی چون داشتن روحیه انقلابی و جهادی گفت: ویژگی دیگر بصیرت داشتن است، دیده شد که برخی معلمان در این قضایای اخیر چه مواضعی گرفتند. روحیه استدلال و تحلیلگری بسیار مهم است. دیده شد برخی بدون استدلال و تحلیل فقط مطالبی را ارسال می‌کنند، البته در بین افرادی که انتظار نمی‌رود و مسئولیت هم دارند دیده شد.

نوری افزود: ما مهارت‌هایی چون جذب کمک و مشارکت دیگران و استفاده از ظرفیت مردمی را کمتر به معلمانمان آموزش داده‌ایم. خودباوری در مقابله با استحاله فرهنگی بسیار مهم است. معلمی سنواتش حساب نشده، رفته دیوان عالی شکایت کرده و نمی‌دادند رای‌اش چه بوده و می‌گویند وزیر انفصال از خدمت شده، در حالی که شکایت زیاد است و آن حکم اجرا شده، اما گزارشش را ندادند، حالا آن را رسانه‌ای کرده‌اند و القا می‌کنند که فساد سیستمی است و دستاوردهای ما، نمایشی هستند. باید در مقابل استحاله فرهنگی که یک جریان طولانی است و از دیرباز بوده و در پی قد علم کردن در مقابل دین اسلام هستند ایستادگی کرد. معلمان ما باید مکاتب و جریانات را بشناسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *