خشم عجیب درویش و حمله به تاج

رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس به رای کمیته استیناف مبنی بر بازگشت امتیازهای کسر شده پرسپولیس و سپاهان واکنش تندی نشان داد.

خشم عجیب درویش و حمله به تاج کد خبر: 645996 | ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ ۰۱:۱۰:۱۴ اعتمادآنلاین |

رضا درویش پس از اعلام رأی کمیته استیناف و بازگشت امتیاز پرسپولیس و سپاهان اظهار داشت: سرانجام پس از مدت‌ها حکم فرمایشی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال صادر شد و یکبار دیگر مشخص شد کسانیکه پایبند به قانون هستند دچار ضرر و خسران بسیاری می‌شوند. بیشترین ضرر را در بین تیم‌ها همه اذعان دارند که پرسپولیس متحمل شده است چون پرسپولیس خودش را پایبند به قانون وضع شده می‌دانست اما متوجه شدیم این شعاری بیش نیست.

به گزارش خبرورزشی، وی افزود: سؤال این است مسئولین و ریاست فدراسیون فوتبال شما که جسارت اجرای قانون را ندارید چه نمایشی به پا کردید که گفتید قانون گذاشته‌ایم، سقف بودجه گذاشته‌ایم و آن نمایش را اجرا کردید برای اینکه بگویید ما هم می‌توانیم قانون بگذاریم اما جسارت اجرای قانون را داشتید یا نه؟

درویش تأکید کرد: اگر مشکل‌تان کم‌پولی یا بودجه فدراسیون بود راه‌های دیگری را انتخاب می‌کردید. شاید این بهترین مسیر بود سهل و آسان و دیگران هم گوش به فرمان شما هستند. 40-50 یا 60 میلیارد تومان تأمین هزینه‌های فدراسیون را بکنند. فدراسیونی که مدت‌ها است شعار می‌دهد از بی‌پولی رنج می‌برد و تأمین هزینه کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به رئیس فدراسیون فوتبال گفت: شخص آقای تاج باید پاسخگو باشد البته آنها خودشان را پاسخگو نمی‌دانند و احتمالاً برای سمیناری، کنگره‌ای یا چیزی به خارج از کشور می‌رود تا آب‌ها از آسیاب بیفتد ولی رقبای ما بازیکنان‌شان را جذب کردند، تهاتر کردند، کم و زیاد کردن، سال آینده‌شان را دو برابر کردند؛ هر کاری دل‌شان خواست کردند. فقط این پرسپولیس بود که ضرر اصلی را متحمل شد. البته اینها از پیش برنامه‌ریزی شده بود. چرا زمانی که من گفتم ای کاش قهرمان نمی‌شدیم فکر این روزها را می‌کردم. چون خیلی‌ها قهرمانی را به پرسپولیس برنمی‌تابند و در حیله بسیار هستند که چگونه ممانعت کنند از قهرمانی پرسپولیس؛ چون ما با همت خودمان، دعای مردم و محبت حضرت حق به این مهم نائل شدیم.

وی با اشاره به صحبت‌های فصل گذشته خود گفت: پارسال هم در چند مصاحبه‌ام گفتم که چقدر به ما اجحاف شد هشت داوری را در تلویزیون آوردند و نشان دادند که چه اتفاقی افتاد ولی غافل از اینکه یدالله فوق‌ایدیهم دست خدا همیشه بالای دست‌ها است. در حکم کمیته استیناف با وقاحت آمده نتیجه بازی در زمین مسابقه رقم می‌خورد و نمی‌توانیم امتیازی را از نتیجه بازی سلب کنیم. وقاحت هم حدی دارد. اینکه به ذهن افکار عمومی توهین کنید خیلی قبیح و بد است. شمس‌آذر را ابتدا منفی 6 امتیاز کردید و بعد منفی 3 امتیاز شد آیا این در زمین مسابقه رقم خورده بود؟ آخر برای چه؟ احکامی را صادر می‌کنید که فکر می‌کنند مردم متوجه نیستند آیا گذشته شما را فراموش می‌کنند؟

درویش گفت: وظیفه دست‌اندرکاران پرسپولیس این است که از مجاری قانونی و سازمان‌های نظارتی حتماً مسئله را پیگیری کنند. حتی اگر به جایی بینجامد بتوانیم از سازمان‌های بین‌المللی از جمله AFCو CAS شکایت کنیم برای احقاق حقوق این هواداران متعصب و خونگرم و علاقه‌مند به پرسپولیس هر کاری بنا باشد انجام می‌دهیم که حق‌شان ضایع نشود.هواداران اهالی فوتبال می‌توانند قضاوت کنند چگونه ممکن است پرونده ما و تیم دیگر هم مرحله انضباطی‌اش گذشته و هم بعد از یکی دو ماه استیناف هم رأی آن را داده است. ولی رقیب ما بیشتر از 80 روز است هنوز حکم انضباطی‌اش نیامده البته که قابل تأمل است. یقیناً مسئولین کمیته انضباطی تلویحاً می‌گفتند احتمالاً رأی بنا است در کمیته استیناف طور دیگری رقم بخورد.

وی افزود: پیش خودشان گفتند چرا خودشان را سبک کنند رأی بدهند که در استیناف آن رأی رد شود. منتظر نشستند کمیته استیناف چه رأی می‌دهد یقیناً کمیته انضباطی دیگر رأی نمی‌دهد چون حالا که بنا است رأی ما در اسیناف باطل شود شأن و منزلت اعضای کمیته انضباطی آرای‌شان شکسته شود و بگویند این آرا حقوقی نبوده ا ست. از این جهت آنها هم تا حالا نشسته‌اند و صبر کرده‌اند بعداً هم رأی احتمالاً نمی‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *