جنایت هولناک در انتقام مرگ مادر؛ شلیک در جاده روستایی

جوانی که در یک انتقامجویی مرگبار دست به جنایت زده است، به قصاص محکوم شد.

جنایت هولناک در انتقام مرگ مادر؛ شلیک در جاده روستایی کد خبر: 645717 | ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ ۰۸:۱۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

موتورسواری که در یک جاده روستایی،جنایت هولناکی را به شیوه ترورگونه رقم زده بود با صدور حکم قصاص نفس از سوی قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی روبه‎رو شد.

به گزارش روزنامه خراسان،ماجرای این پرونده جنایی اواخر تیر سال گذشته هنگامی رخ داد که موتور سوار جوانی به نام «یاسر» به تعقیب خودروی پرایدی پرداخت که جوان 37 ساله ای به نام «محمد» رانندگی آن را به عهده داشت و مادرش نیز در صندلی جلو نشسته بود. «محمد» و مادرش که از کلانتری گلبهار خارج شده بودند، در حالی به سمت روستای «آبقد» حرکت کردند که نمی دانستند دقایقی بعد با ماجرای تکان دهنده ای روبه رو خواهند شد. راننده پراید همچنان به حرکت خود در جاده روستایی ادامه می داد که ناگهان خودروی پژو 405 را مقابل خود دید که به صورت شاخ به شاخ به طرف آن ها می آمد. «محمد» سراسیمه خودروی پراید را به شانه خاکی جاده کشید و پدال ترمز را فشرد. در همین هنگام موتورسواری که در تعقیب پرایدسواران بود کنار شیشه سمت راننده قرارگرفت و از فاصله نزدیک گلوله ای با سلاح کلت جنگی به سر راننده پراید شلیک کرد و از صحنه جنایت ترورگونه گریخت. لحظاتی بعد سر جوان 37 ساله به روی دامن مادرش افتاد به طوری که فریادهای دلخراش او در آسمان جاده روستایی پیچید اما دیگر فرزند او جانی در بدن نداشت.

مادر«محمد» که«یاسر»جوان موتورسوار را شناخته بود،او را به پلیس معرفی کرد و بدین ترتیب ردزنی های اطلاعاتی برای دستگیری متهم به قتل مسلحانه در حالی آغاز شد که او 4ماه بعد در زاهدان به دام افتاد و به گلبهار منتقل شد.

از سوی دیگر با توجه به اهمیت این ماجرا که ریشه های آن به یک پرونده جنایی دیگر گره خورده بود،قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی جلسات محاکمه «یاسر» را در حالی آغاز کردند که راننده پژو ۴۰۵ نیز به اتهام معاونت در قتل مسلحانه دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده بود. در چندین جلسه دادگاه که به ریاست قاضی هادی دنیا دیده و مستشاری قاضی غلامرضا مصطفوی برگزار شد، انگیزه عامل این جنایت هولناک مورد واکاوی دقیق قرار گرفت و مشخص شد که شلیک به سبک ترور با انگیزه انتقام از مرگ زن میان‎سالی رخ داده است که مدتی قبل در نزاع بین دو همسایه به خاطر اختلافات ملکی با اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای از یک سلاح شکاری در یکی از روستاهای اطراف گلبهار مجروح شده بود اما او در دومین عمل جراحی که قرار بود گلوله ساچمه‌ای از نزدیکی قلبش خارج شود، جان خود را از دست داد و بدین ترتیب پرونده در این باره تشکیل شد و مورد رسیدگی قرار گرفت اما متهم با صدور قرار قانونی مناسب از زندان آزاد شد و تحقیقات در یکی از دادگاه‌های کیفری یک استان خراسان رضوی ادامه یافت.

همچنین بررسی‌های دقیق نشان داد که متهم پرونده شلیک به سوی زن میان‎سال، برادر "محمد" (راننده پراید) بود. در همین حال «یاسر» که مقابل قضات با تجربه شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ایستاده بود با اشاره به این که قصد داشت انتقام مرگ مادرش را بگیرد به قضات دادگاه گفت: من به دنبال انتقام از عامل مرگ مادرم بودم اما نمی‌دانستم که آن روز محمد برادر وی پشت فرمان پراید نشسته است، به همین دلیل به سوی او شلیک کردم.

مادر مقتول نیز در جلسه دادگاه و در جایگاه شاکی پرونده گفت: حدود ۵ روز قبل از جنایت مسلحانه «یاسر» (متهم) به خواربارفروشی من آمد در حالی که سلاح جنگی به دست داشت. به او گفتم بزن! ما را خلاص کن! ولی با آن که پسرم محمد نیز در فروشگاه بود او در خارج از فروشگاه تیر هوایی شلیک کرد و سپس سوار موتورسیکلت از محل گریخت. من و فرزندم محمد نیز برای شکایت درباره تهدیدهای مسلحانه او به کلانتری رفتیم اما بعد از خروج از کلانتری او ما را تعقیب کرده بود که این جنایت را مقابل چشمانم رقم زد و پسرم را از من گرفت.

در حالی که اسناد محکمه پسندی برای نقش «جلال» (راننده پژو ۴۰۵) در این پرونده جنایی به دست نیامد، قضات دادگاه به شور نشستند و در نهایت رای خود را با توجه به ابعاد مختلف این جنایت وحشتناک و بر اساس مستندات دقیق قضایی صادر کردند. بنابر رای مذکور «یاسر» (متهم به قتل) به قصاص نفس محکوم شد و «جلال» (متهم دیگر) حکم تبرئه گرفت اما این رای طبق قانون مجازات اسلامی قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *