جمهوری اسلامی موضع رسمی خود را درخصوص تحولات اخیر فلسطین اعلام کرده؛ کشورهای اسلامی هم از فلسطین حمایت بیشتری کنند

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره موضع صریح و روشنی در قبال موضوع فلسطین داشته است، گفت: موضع رسمی خود را در این خصوص اعلام کردیم؛ کشورهای اسلامی همت بیشتری کنند و در حمایت از ملت فلسطین و از توانایی‌های سیاسی و معنوی خود بیش از گذشته استفاده کنند.

جمهوری اسلامی موضع رسمی خود را درخصوص تحولات اخیر فلسطین اعلام کرده؛ کشورهای اسلامی هم از فلسطین حمایت بیشتری کنند کد خبر: 635335 | ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ ۱۱:۲۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان صبح امروز در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی در اشاره به تحولات مهم منطقه‌ای به ویژه عملیات طوفان الاقصی، گفت: تحولات مهمی در عرصه فلسطین در حال رخ دادن است به ویژه طی ۲ روز گذشته. همچنان شاهدیم از سوی برخی طرف‌های مشخصی که همواره حامی مستمر جنایات روزمره رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین بودیم اکنون در تلاشند در تحولات جدید جای ظالم و مظلوم را عوض کنند و بدون توجه به تضییع ۷۵ ساله حقوق ملت فلسطین توسط یک رژیم اشغالگر و ذره‌ای اعتنا به این همه جنایات این رژیم، در تحولات اخیر در کنار ظالم به پشتوانه ظالم علیه ملت مظلوم فلسطین ایستادند.

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: این به هیچ وجه قابل قبول نیست. اینکه دولت‌های غربی و آمریکا و تعداد مشخصی از دولت‌های اروپایی همچنان از جنگ روانی و تبلیغاتی سنگین خودشان علیه ملت فلسطین استفاده می‌کنند که از ظالم در عرصه‌های بین‌المللی حمایت کنن، به هیچ وجه پذیرفته نیست که برخی دولت‌ها چشم خود را روی جنایات این رژیم ببندند و ملت فلسطین را در معرض اتهام قرار دهند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان با بیان اینکه شاهد حمایت تعداد قابل توجهی از کشورهای جهان از جمله مسلمانان از ملت فلسطین و جبهه مقاومت هستیم، اظهار داشت: حجم گسترده‌ای از حمایت‌های افکار عمومی جهان را از مقاومت شرافتمندانه ملت فلسطین شاهدیم.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره موضع صریح و روشنی در قبال موضوع فلسطین داشته است، گفت: هم موضع رسمی خود را در این خصوص اعلام کردیم و هم در عالی‌ترین سطح رئیس‌جمهور و وزیر خارجه دیدگاه‌های خود را مطرح کردند و در رایزنی‌های دیپلماتیک وزیر خارجه با همتایان که همچنان ادامه خواهد داشت، تحولات صحنه فلسطین مورد توجه جدی قرار دارد. کشورهای اسلامی همت بیشتری کنند و در حمایت از ملت فلسطین و از توانایی‌های سیاسی و معنوی خود بیش از گذشته استفاده کنند.

کنعانی همچنین خاطرنشان کرد: در تماس تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه عراق که شامگاه دیروز انجام شد، پیشنهاد وزیر خارجه مبنی بر برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی مطرح شد و امیدواریم با تداوم تلاش‌ها و هم‌افزایی بین کشورهای اسلامی و اینکه مسجدالاقصی و قدس شریف برای همه کشورهای اسلامی و مسلمانان عالم حائز اهمیت است، شاهد اقدامات جمعی کشورهای اسلامی در حمایت از مقاومت شرافتمندانه ملت فلسطین علیه جنایات روزمره رژیم صهیونیستی باشیم.

خبر در حال تکمیل است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *