جزئیات نامه مهم مجلس به رهبری درباره اختیارات هیات عالی نظارت مجمع تشخیص

یک نماینده مجلس درباره جزئیات نامه مهم مجلس به رهبری درباره اختیارات هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت‌وگویی کرده است.

جزئیات نامه مهم مجلس به رهبری درباره اختیارات هیات عالی نظارت مجمع تشخیص کد خبر: 618178 | ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ ۱۹:۴۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

عبداله ایزدپناه، نمایده ایذه و باغملک در مجلس یازدهم هم در گفت‌وگو با روزنامه شرق درباره نامه مجلس به رهبر انقلاب درباره هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیحاتی داد.

به گزارش شرق، ایزدپناه تأکید کرد: «مجلس معتقد است اگر مجمع تشخیص نظری دارد باید به شورای نگهبان اعلام کند تا شورای نگهبان آن ایراد و نظر را برای رفع‌شدن به مجلس اعلام کند؛ بنابراین برای رفع مشکلات ایجادشده و شأن قانون‌گذاری که این هیئت برای خودش قائل شده، نامه‌ای به رهبری نوشتیم».

او ادامه داد: « اگر نظر رهبری این بود که مجلس حقی دارد، دستوراتی در این خصوص صادر می‌کنند. ما می‌خواهیم مجلس در رأس امور بماند؛ چراکه مجلس مبتنی بر رأی مردم است و اگر برخی بخواهند دستگاه قانون‌گذاری را به حاشیه ببرند و این‌گونه با آن برخورد کنند، مردم احساس می‌کنند رأیشان تأثیر ندارد و هم مردم و هم نمایندگان آنها دلسرد می‌شوند؛ ازاین‌رو امیدواریم نظر رهبری نسبت به نامه فوق در این خصوص برای مجلس مثبت باشد».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *