ثبات به بازار ارز برگشت؛ افزایش قیمت دلار تابع عوامل داخلی بود نه آرامی منطقه

روزنامه کیهان نوشت:‌ بررسی‌ها نشان داد افزایش قیمت دلار در شرایط فعلی تابع عوامل داخلی بوده و ناآرامی منطقه‌ای تنها بهانه‌ای برای افزایش قیمت دلار شده است.

ثبات به بازار ارز برگشت؛ افزایش قیمت دلار تابع عوامل داخلی بود نه آرامی منطقه کد خبر: 635645 | ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ ۱۶:۴۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

در حالی که دلار همچنان در میانه کانال ۵۲ هزار تومان قرار دارد روزنامه کیهان از بازگشت ثبات و کاهش قیمت در بازاها خبر داده است.

به گزارش کیهان، بازارساز دیروز عرضه سنگین ارز در حوزه‌های دلار و درهم داشت و امروز هم ادامه می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود با ادامه فعالیت بازارساز و افزایش عرضه و همچنین نگرانی خریداران از کاهش قیمت در روزهای آینده و سپس فروش ناشی از شوک کاهش قیمت‌ها، در روزهای آینده قیمت ارز به شدت کاهش یابد.

این روزنامه افزوده است: بررسی‌ها نشان داد افزایش قیمت دلار در شرایط فعلی تابع عوامل داخلی بوده و ناآرامی منطقه‌ای تنها بهانه‌ای برای افزایش قیمت دلار شده؛ به ویژه که اقتصاد ایران دولتی است و تاثیرپذیری از حوادث بین‌المللی بیشتر در اقتصادهای خصوصی و رقابتی معنا دارد و برخی دلالان با افزایش نرخ‌ها به بهانه وقایع فلسطین، به نوعی ادای اقتصادهای رقابتی را درمی‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *