توضیحات روزنامه شهرداری تهران درباره ماجرای دوچرخه‌های اشتراکی جنجالی در تهران

در روزهای اخیر در فضای مجازی خبری مبنی بر فعالیت دوچرخه‌های برقی در سطح شهر منتشر شده که نکته عجیب این خبر، عدم‌استفاده بانوان از این دوچرخه‌های برقی است. درواقع اینطور عنوان شده که این دوچرخه‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده که خانم‌ها نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

توضیحات روزنامه شهرداری تهران درباره ماجرای دوچرخه‌های اشتراکی جنجالی در تهران کد خبر: 659852 | ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ ۱۰:۰۰:۴۷ اعتمادآنلاین |

در روزهای اخیر در فضای مجازی خبری مبنی بر فعالیت دوچرخه‌های برقی در سطح شهر منتشر شده که نکته عجیب این خبر، عدم‌استفاده بانوان از این دوچرخه‌های برقی است. درواقع اینطور عنوان شده که این دوچرخه‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده که خانم‌ها نمی‌توانند از آن استفاده کنند. همین امر موجب شد نسبت به شهرداری تهران انتقاداتی روانه شود؛ درحالی‌که مدت‌هاست موضوع دوچرخه‌های اشتراکی توسط شهرداری پایتخت دنبال نمی‌شود و پس از جمع‌آوری دوچرخه‌های بیدود، مدیریت شهری با مجموعه جدیدی کار مشترکی در این زمینه نداشته است.

به گزارش همشهری، در همین رابطه حسن رضایی، مدیر روابط‌عمومی و‌ امور بین‌الملل معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران می‌گوید: شهرداری تهران درحال حاضر هیچ قراردادی با هیچ شرکتی درخصوص استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی یا موتور برقی اشتراکی منعقد نکرده است. براین اساس فعالیت هرگونه دوچرخه اشتراکی در سطح شهر بدون اخذ مجوز و طی ضوابط و مقررات شهرداری تهران خلاف مقررات و غیرقانونی است.

رضایی با اشاره به آنکه شهرداری تهران برنامه‌ای برای استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی تهیه کرده که به‌زودی با رعایت ضوابط و مقررات اجرایی می‌شود، اضافه کرد: اطلاعات بیشتر در این‌باره متعاقبا اعلام می‌شود. شهروندان می‌توانند به‌زودی از این مد حمل‌ونقلی هم استفاده کنند.

کامران اخباری، سرپرست معاونت توسعه حمل‌ونقل پاک و آموزش گفت: در دوره مدیریت شهری جدید، رویکرد این بوده که فعلا خطوط جدید برای دوچرخه احداث نشود تا زمانی که بتوانیم تجهیزات فنی را توسعه دهیم؛ چراکه خطوط فعلی کفایت می‌کند. برهمین اساس باید در ابتدا بتوانیم زیرساخت را ایجاد کنیم و بعد از آن خطوط توسعه یابد. همچنین برای توسعه زیرساخت‌ها باید ابتدا دوچرخه و بعد از آن دوچرخه برقی را تامین کنیم. به‌دنبال تهیه دوچرخه معمولی، دوچرخه برقی، اسکوتر برقی و موتور برقی هستیم و پروژه جدیدی هم در دست اجرا داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *