تهیه‌کننده فیلم «کیک محبوب من»: موضوع حجاب در فیلم بسیار جدی تلقی شده؛ از ظرفیت‌های که برای خانم‌های مسن در احکام وجود دارد، استفاده کردیم

غلامرضا موسوی تهیه کننده فیلم «کیک محبوب من» درباره حواشی به وجود آمده درباره این فیلم توضیحاتی ارائه داد.

تهیه‌کننده فیلم «کیک محبوب من»: موضوع حجاب در فیلم بسیار جدی تلقی شده؛ از ظرفیت‌های که برای خانم‌های مسن در احکام وجود دارد، استفاده کردیم کد خبر: 653487 | ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ ۲۲:۲۸:۴۱ اعتمادآنلاین |

غلامرضا موسوی تهیه کننده فیلم «کیک محبوب من» درباره حواشی به وجود آمده درباره این فیلم توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سینما اعتماد ، در متن نوشته او آمده :

به نام خدا

فیلم سینمایی ” کیک محبوب من ” به تهیه کنندگی اینجانب با رعایت همه اصول قانونی، شرعی و عرفی جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است. اما درباره این فیلم که نسخه نهایی آنرا هیچکس در داخل کشور ندیده، مطالبی مبتنی بر اطلاعات نادرست منتشر شده، به همین جهت، برای آگاهی عموم توضیحات کوتاهی را لازم می دانم :

1-“کیک محبوب من” روایت زندگی زنی تنها و مسن است که در مقطع70 سالگی تصمیم می گیرد زندگی جدیدی را تجربه کند.

2- پیش تولید فیلم در تیر آغاز و طی ماههای مرداد و شهریور 1401 ادامه یافت. برنامه فیلمبرداری بر اساس سن خانم مسن فیلم که در خانه زندگی طبیعی خودش را دارد، در زمان پیش تولید برنامه ریزی شد.

3- خانم بازیگر (شخصیت ) فیلم در تمام صحنه های خارج از منزل، با حجاب است و در صحنه های خارج از خانه حنی یک پلان بی حجاب ظاهر نمی شود. بنابراین ” قانون حجاب ” کاملا رعایت شده است.

4- در صحنه های داخلی منزل شخصیت زن فیلم، با توجه به سن وی که هفتاد ساله است و در فیلم نیز عنوان می شود، از ظرفیت های که برای خانمهای مسن در احکام وجود دارد، استفاده کردیم. با این همه برای احتیاط بیشتر در این صحنه ها، برای خانم بازیگر از کلاه گیس هم استفاده شد.

بنابراین موضوع حجاب در فیلم بسیار جدی تلقی شده و اما، از ظرفیت هایی که در این زمینه برای بانوان مسن وجود دارد، استفاده کرده ایم.

ضمنا برخی تصورکرده اند که ما به دو شکل باحجاب و بی حجاب فیلمبرداری کرده ایم. فیلم یک بار، اما بشکل فوق و با در نظر گرفتن قوانین ، اما با استفاده از ظرفیت های فقهی فیلمبرداری شده است.

و سرانجام اینکه فیلم در جشنواره برلین هم به شکل مورد اشاره نمایش داده شد.

سید غلامرضا موسوی

تهیه کننده فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *