تلاش کره شمالی برای پرتاپ ماهواره پیش از کره جنوبی/ اندیشکده اتحاد ملی کره: برای شناسایی نظامی است

خبرگزاری دولتی پیونگ‌یانگ از تلاش کره‌ شمالی برای پرتاپ ماهواره به جو زمین قبل از کره جنوبی خبر داد، درحالی که اندیشکده اتحاد ملی کره معتقد است این ماهواره برای شناسایی نظامی خواهد بود.

تلاش کره شمالی برای پرتاپ ماهواره پیش از کره جنوبی/ اندیشکده اتحاد ملی کره: برای شناسایی نظامی است کد خبر: 634867 | ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ ۰۲:۲۰:۵۳ اعتمادآنلاین |

خبرگزاری کره شمالی اعلام کرد پیونگ‌یانگ سومین تلاش برای پرتاب ماهواره را قبل از همسایه جنوبی خود انجام خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، اندیشکده اتحاد ملی کره در سئول (کینو) گزارش داد که این ماهواره برای شناسایی نظامی خواهد بود و قرار است در بازه زمانی 10 تا 26 اکتبر به فضا پرتاب شود.

این نهاد افزود به احتمال زیاد کره شمالی که هفتاد و هشتمین سالگرد تأسیس حزب کارگران این کشور را در 10 اکتبر جشن می‌گیرد، سعی خواهد کرد زودتر از کره جنوبی ماهواره‌ای به فضا پرتاب کند.

اندیشکده اتحاد ملی کره در سئول در بیانیه ای توضیح داد: «پیونگ یانگ به احتمال زیاد سعی خواهد کرد تا قبل از تلاش سئول یک ماهواره شناسایی به فضا پرتاب کند. به نظر می‌رسد کره شمالی به جای بهبود جنبه‌های فنی، به دنبال انتقال یک پیام سیاسی با پرتاب ماهواره است.»

کره شمالی از سال گذشته میلادی تاکنون به دفعات دست به انجام آزمایش‌ موشک‌های بالستیک دور برد و نزدیک برد زده است.

پیونگ‌یانگ آزمایش‌های موشکی اخیر خود را پاسخی به آنچه «تهدید‌های ناشی از تقویت همکاری‌های آمریکا و کره جنوبی و نیز برپایی مانور‌های مشترک نظامی از سوی این دو کشور در منطقه» خوانده شده، اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *