بیانیه نمایندگان علیه وزارت کشور مضمون تندی داشت؛ منتشرکنندگان هم متوجه شدند آن را حذف کردند

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: بیانیه نمایندگان علیه وزارت کشور مضمون تندی داشت و محتوای آن اختلاف میان قوا را تشدید می‌کرد؛ منتشر کنندگان حتما متوجه این موضوع شده و از این جهت آن را حذف کردند.

بیانیه نمایندگان علیه وزارت کشور مضمون تندی داشت؛ منتشرکنندگان هم متوجه شدند آن را حذف کردند کد خبر: 624902 | ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ ۱۲:۰۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

سید محمد حسینی معاون پارلمانی ریاست جمهوری درباره بیانیه جمعی از نمایندگان علیه وزیر کشور که هفته گذشته منتشر شد، با بیان اینکه "اصطکاک و تنش میان دو قوه به نفع مردم نخواهد بود" تصریح کرد: باید اعضای دولت و نمایندگان مراقبت کنند تا به رابطه و تعامل سازنده و مفید میان دولت و مجلس شورای اسلامی خدشه وارد نشود.

به گزارش ایرنا بخش هایی از گفت و گوی حسینی را در ادامه می خوانید:

  • برخی سایت ها و پایگاه‌های خبری، از اطلاعیه‌ای که از سوی سایت خانه ملت منتشر شد به نحوی استفاده کردند که انگار بیانیه‌ای در مجلس امضا و به تصویب رسیده است و آن را به عنوان نظر کلی مجلس شورای اسلامی تلقی کردند؛ در حالی که گفته شد این بیانیه از سوی جمعی از نمایندگان و البته بدون درج نام افراد صورت گرفته و بعد هم از سایت حذف شد.
  • این بیانیه مضمون تندی داشت و محتوای آن اختلاف میان قوا را تشدید می‌کرد؛ منتشر کنندگان حتما متوجه این موضوع شده و از این جهت آن را حذف کردند.
  • دائماً با نمایندگان در حال صحبت هستیم؛ درست است در سال انتخابات به سر می‌بریم و برخی اخبار منفی و انتقادها ممکن است در رسانه‌ها بازتاب بیشتری پیدا کنند ولی این یکی از مصادیق تعارض منافع است که آیا مصلحت نظام، کشور و مردم را ترجیح می دهیم یا مصلحت شخصی خود را.
  • برخی فکر می کنند اگر بعضی نسبت ها را به دولت بدهند، موقعیت بهتری پیدا می‌کنند، نمایندگان مراقب این مسائل باشند.
  • اگر صحبتی شود که بدون حساب کتاب و خلاف واقع باشد، مردم متوجه آن خواهند شد.
  • چندی پیش یکی از نمایندگان گفته بود روزانه هزاران نفر در جاده ها کشته می شوند، این عدد در یک سال عدد چیزی حدود ۳۶۵ هزار نفر خواهد شد و یا برخی می گویند تورم ۱۲۰ درصد است؛ باید گفت که بیان این صحبت ها بر چه مبنایی است؟
  • مردم فهیمی داریم و صحبت ها را بررسی می‌کنند و بدون دلیل حرفی را پذیرا نیستند. البته ممکن است صحبتی در کوتاه مدت تاثیراتی داشته باشد ولی در دراز مدت به نفع خود نمایندگان هم نخواهد بود.

پایگاه خبری مجلس شورای اسلامی عصر سه شنبه – سوم خرداد – بیانیه‌ای را به نام «جمعی از نمایندگان مجلس» منتشر و در آن از عملکرد وزیر کشور انتقاد کرد و پس از ساعاتی آن را از خروجی خود حذف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *