احتمال حمایت یکی از نامزدهای بازنده به نفع اردوغان

به گزارش شبکه المیادین، «سنان اوغان»، نامزد بازنده انتخابات ترکیه، فردا (دوشنبه، ۲۲می) حمایت خود را از «رجب طیب اردوغان» در دور دوم انتخابات اعلام می‌کند.

احتمال حمایت یکی از نامزدهای بازنده به نفع اردوغان کد خبر: 613993 | ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ ۲۲:۰۵:۳۷ اعتمادآنلاین |

یکی از رهبران حزب دموکراتیک خلق ترکیه به شبکه «المیادین» فاش کرد که «سنان اوغان»، نامزد بازنده انتخابات فردا (دوشنبه، ۲۲می) حمایت خود را از «رجب طیب اردوغان» در دور دوم انتخابات اعلام خواهد کرد.

به گزارش فارس، به گفته رسانه‌های ترکیه‌ای، اوغان از ابتدای رقابت‌ها انتظار داشته که انتخابات ترکیه به دور دوم برود و این اتفاق پس از شکست اردوغان، رئیس جمهور فعلی ترکیه و نامزد ائتلاف ملت و ناکامی «کمال قلیچداراوغلو» نماینده ائتلاف معارضان در کسب ۵۰% به اضافه یک درصد آرا اتفاق افتاد.

برخی رسانه‌ها مدعی آن هستند نتایج مذاکراتی که انتظار می‌رود اوغان با اردوغان و قلیچداراوغلو برای اختصاص آراء ائتلاف «آتا» انجام دهد، نقش اساسی را در رقم زدن نتایج دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری خواهد داشت.

در مقابل، نتایج نظرسنجی منتشرشده توسط موسسه «Optimar» نشان می‌دهد که ۲۵ درصد از طرفداران «سنان اوغان» به «رجب طیب اردوغان» و ۲۵ درصد دیگر به «کمال قلیچداراوغلو» رای خواهند داد؛ روندی که در نهایت، به سود اردوغان تمام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *