اتحادیه اروپا به زلنسکی بی اعتنایی کرد

یک روزنامه اسپانیایی زبان چاپ بارسلونا نوشت، اتحادیه اروپا به درخواست‌های زلنسکی برای دعوت به نشست این اتحادیه با حضور سران کشورهای آمریکای لاتین بی اعتنایی کرده است.

اتحادیه اروپا به زلنسکی بی اعتنایی کرد کد خبر: 623183 | ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ ۲۱:۴۵:۲۳ اعتمادآنلاین |

روزنامه لا وانگاردیا گزارش کرد، ناتو اخیرا درخواست‌های کی‌یف را برای ارائه یک چارچوب زمان بندی شده مشخص جهت عضویت اوکراین به این ائتلاف نظامی رد کرده است.

به گزارش ایسنا، این روزنامه امروز (دوشنبه) از قول دیپلمات‌های اروپایی که خواستند نامشان فاش نشود مدعی شد که شارل میشل، رئیس شورای اروپا تصمیم گرفته که بهتر است ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین برای شرکت در نشست اتحادیه اروپا و جامعه کشورهای حوزه کارائیب و آمریکای لاتین که در بروکسل برگزار می‌شود، دعوت نشود.

این روزنامه در ادامه از قول منابع ناشناس و پیش از برگزاری این نشست که امروز برگزار می‌شود، نوشت، اوکراین جایگاهی برجسته را در جریان مذاکرات سران این کشورها دارد. امنیت غذایی یکی از مسائلی است که احتمالا در دستور کار قرار دارد.

به نوشته این روزنامه، اتحادیه اروپا برای وارد کردن محکومیت حمله روسیه علیه اوکراین در سند نهایی این نشست فشار آورده است. با این حال، مشخص نیست که آیا چنین مساله‌ای اتفاق می‌افتد یا خیر، چون گزارش شده که هیچ نظر مشترکی در مورد این موضوع در میان کشورهای آمریکای لاتین وجود ندارد.

روزنامه اسپانیایی زبان به این نکته اشاره کرد که برگزاری نشست اتحادیه اروپا-CELAC به ۲۰۱۵ برمی‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *