400 جوان حزب‌اللهی به زودی وارد وزارتخانه می‌شوند/ سه سال است که نمایش خانگی از وزارت ارشاد جدا شده است

وزیر ارشاد در جدیدترین صحبت‌های خود گفت: این وزارتخانه تلاش کرده که همه منابع انسانی خودش را از میان جبهه انقلاب و در سطوح مختلف از افراد شناخته شده، کارکرده و مورد وثوق انتخاب کند.

400 جوان حزب‌اللهی به زودی وارد وزارتخانه می‌شوند/ سه سال است که نمایش خانگی از وزارت ارشاد جدا شده است کد خبر: 624672 | ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ ۱۴:۳۰:۴۰ اعتمادآنلاین |

محمدمهدی اسماعیلی چهارشنبه شب در مراسم پایانی طرح ولایت ویژه معلمان و فعالان فرهنگی در حرم مطهر امام رضا(ع) اظهار کرد: این وزارتخانه تلاش کرده است که همه منابع انسانی خودش را از میان جبهه انقلاب و در سطوح مختلف از افراد شناخته شده، کارکرده و مورد وثوق انتخاب کند.

به گزارش سینما اعتماد به نقل از قدس خراسان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بدنه نیروی انسانی این وزارتخانه با یک کار سخت و پرمانع در آستانه یک تحول جدی قرار گرفته است و ۴۰۰ نیروی جوان حزب اللهی بعد از ۲ سال کار جدی تا پایان تابستان وارد این وزارتخانه می‌شوند تا تغییر در بدنه به وجود آید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در سال گذشته علی رغم همه فشارهایی که آوردند حوزه فرهنگ و هنر در کشور تعطیل شود، ۲۰ فیلم برای اولین بار از جبهه انقلاب به جشنواره راه پیدا کرد، دوستانی که سالها در عرصه فیلم کار کرده بودند تلاش می کردند به من با عدد و رقم ثابت کنند که استعداد جبهه انقلاب در حوزه فیلم در نهایت پنج تا حداکثر هشت فیلم بوده اما ما ۲۰ فیلم به جشنواره فجر رساندیم.

وی گفت: برای امسال یک تحول عمده رخ داده است، برای اولین بار در بخشهایی در حوزه دفاع مقدس بیش از هشت فیلم جدید در حال تولید است، و بسیاری از کتابهای مهمی که در حوزه دفاع مقدس نوشته شده امروز تبدیل به فیلمنامه شده و آماده فیلمبرداری است.

اسماعیلی اظهار کرد: خادمان فرهنگ و هنر کشور نمایشگاه کتاب را با حدود هفت میلیون نفر برگزار کردند، رهبر بعد از سالها به نمایشگاه آمدند و بیش از سه ساعت و نیم در نمایشگاه حضور داشتند و در یک روز تعطیل که نمایشگاه ۱.۵ میلیون نفر بازدید کننده داشت، هزار و ۸۰۰ خواهر طلبه آموزش دیده در صحنه امر به معروف کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: جهت گیری تولید محتوا تغییر کرده است، هر کنگره ای که در ماه های پیش رو برای شهدا ساخته شود، یک بسته کامل فرهنگی و هنری به همراه خواهد داشت، در حوزه تربیت نیروی انسانی امسال در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز چند المپیاد برای شناسایی استعدادهای جوان در حال برگزاری است، از فیلمسازان جوان حمایت می کنیم و بیش از ۱۰ فیلم کار اولی را داریم به صورت مستقیم حمایت می کنیم.

وی در پاسخ به برخی شبهات در کشور گفت: مثلا می گویند که چرا نمایش خانگی را رها کردید، در حالی که از سه سال گذشته نمایش خانگی از وزارت ارشاد جدا شده است.

اسماعیلی اظهار کرد: دولت انقلابی طی ۲ سال قبل وقتی مدیریت اجرایی کشور را برعهده گرفت در بخشهای مختلف کارنامه روشنی از خود به جای گذاشت اگر در حوزه اقتصاد آمار کمی و قابل ارزیابی و قابل مقایسه است، در حوزه فرهنگ اگرچه به این اندازه نیست اما این قدر وضعیت به لحاظ مدیریت و جریانهای مطرح قابل فهم و توصیف است که شاید چندان نیازی به مقایسه های ریاضی نداشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حاصل یک دهه رهاشدگی فضای مجازی، یک تاثیر شگرف در حوزه سبک زندگی افراد و انحرافات جدی در مسیر بوده است، زمانی که کار را آغاز کردیم، بنای ما آن بود که ریل گذاریها و جهت گیریها به سمت اهداف و آرمانهای انقلاب تغییر کند، شما وقتی با یک بدنه عادت کرده و خوگرفته به سبک و شیوه و نوع خاصی از حکمرانی روبه رو هستید، این کار شما را دشوار می کند، حوزه فرهنگ مانند سایر حوزه ها نیست، در کار فرهنگی، کاشت و داشت و برداشت بسیار مشکل است، این کار را در سال گذشته آغاز کردیم.

وی گفت: در دولت گذشته گفته می شد که ما قرار نیست افراد را به زور به بهشت ببریم، منظور این حرف در اجرا این بود که مدیریت فرهنگی خارج از حکمرانی دینی باید قرار گیرد، روزی که ما در وزارت فرهنگ کار را شروع کردیم بودجه کل این وزارتخانه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود، امروز این بودجه را با جهت گیریهای درست به چند برابر افزایش داده ایم.

اسماعیلی با اشاره به مدیریت مرحوم آیت الله مصباح یزدی در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: ویژگی برجسته آن مرحوم که کمتر مورد توجه قرار گرفته و تعمدا توسط بدخواهان مورد سانسور قرار گرفته در کنار امتیازات والای وی در حوزه فلسفه، عرفان و علوم انسانی، بصیرتشان بود، وی در تحولات بعد از انقلاب اسلامی از بزرگان و اندیشمندان دینی جلوتر بود، در شناخت مسائل و تحلیل دقیق و واقع بینانه از مسائل سیاسی منحصر به فرد به شمار می رفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: کم نبودند افراد با گرایش های مختلف که به مرحوم آیت الله مصباح یزدی جسارت و توهین می کردند و این مرد بزرگ محکم در جبهه حمایت از انقلاب و امام و رهبری پشتیبانی می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *