۶۵ درصد جمهوری‌خواهان وفاداری به ترامپ را مهم می‌دانند

۶۵ درصد جمهوری‌خواهان وفاداری به ترامپ را مهم می‌دانند کد خبر: 590966 |

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد، بیش از دو سوم از کسانی که به عنوان رای دهنده جمهوری‌خواه ثبت نام کرده‌اند گفتند، خواستار آن هستند که حزب آنها دست کم نشانه‌هایی از وفاداری به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نشان دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، نظرسنجی مذکور که از سوی شرکت‌های سی.بی.اس نیوز/یوگاو انجام و نتایجش روز دوشنبه منتشر شد، نشان داد، ۶۵ درصد از کسانی که به عنوان رای دهنده جمهوری‌خواه نامشان را ثبت کردند گفتند، این مهم است که حزب متبوع آنها به درجات مختلف به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا وفاداری نشان دهد.

از طرف دیگر، ۳۵ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند، حزب آنها نیازی به این که به این رئیس جمهور سابق آمریکا وفاداری نشان دهد، ندارد.

مشخصاً ۳۵ درصد از پاسخگویان گفتند که وفاداری آنها به ترامپ “بسیار مهم” است در حالی که ۳۰ درصد گفتند این ابراز وفاداری “تا حدی مهم” است.

علاوه بر آن، ۸۱ درصد از کسانی که به عنوان پاسخگوی جمهوری‌خواه نامشان را ثبت کردند گفتند، خواستار آن هستند که نامزدهای جمهوری‌خواه “سیاست‌ها و پیشنهادات” مشابه با ترامپ را مطرح کنند، در حالی که ۱۹ درصد خواستار آن شدند که این نامزدها سیاست‌ها و پیشنهادات متفاوتی داشته باشند.

طبق این نظرسنجی، ۶۶ درصد از کسانی که نامشان را به عنوان پاسخگوی جمهوری‌خواه ثبت کرده بودند گفتند، ترجیح آنها نامزدهایی است که دیدگاه‌هایی همچون دیدگاه‌های ترامپ را درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا داشته باشند، در حالی که ۳۴ درصد از شرکت کنندگان این نظرسنجی چنین عقیده‌ای را نداشتند.

۵۰ درصد از پاسخگویان جمهوری‌خواه این نظرسنجی هم گفتند، ترجیح می‌دهند نامزد مورد حمایت آنها رفتار شخصی خودشان یا رفتاری متفاوت با دونالد ترامپ داشته باشد.

این نظرسنجی در حالی انجام شد که آینده حزب جمهوری‌خواه پس از عملکرد این حزب در انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر که به شکلی غیرمنتظره پایین‌تر از حد انتظار بود، با اما و اگر مواجه شده است. برخی از نامزدهای جمهوری خواه شرکت کننده در آن انتخابات که مورد حمایت ترامپ قرار گرفتند، شکست خوردند و این امر باعث ایجاد پرسش‌هایی در مورد رابطه این حزب با این رئیس جمهور سابق آمریکا شد.

ترامپ که با مجموعه‌ای از پرونده‌های حقوقی مواجه است، سومین نامزدی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مربوط به سال ۲۰۲۴ را در ماه نوامبر گذشته در اقامتگاه مارالاگو اعلام کرد.

نظرسنجی سی.بی.اس نیوز/یوگاو از چهارم تا ششم ژانویه با مجموع ۲۱۴۴ پاسخ دهنده و با حاشیه خطای ۲.۹ درصد برگزار شد.

منبع : اعتمادآنلاین