چرا کولر ماشین خنک نمی‌کند؟

خرابی کولر اتومبیل برای سرنشینان در فصل گرما به شدت آزاردهنده است و حتی در سفرهای طولانی ممکن است موجب گرمازدگی افراد داخل خودرو شود.

چرا کولر ماشین خنک نمی‌کند؟ کد خبر: 618307 | ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ ۲۳:۳۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

زمانی که سوار اتومبیل هستید برای مقابله با هوای گرم راهی جز روشن کردن کولر ندارید. خرابی کولر در وسیله نقلیه می‌تواند باعث ناراحتی سرنشینان و خودتان مخصوصاً در فصل تابستان شود. محتمل‌ترین دلیل برای کار نکردن کولر خودرو می‌تواند از خرابی کمپرسور یا نشت مایع خنک‌کننده باشد. اما علاوه بر اینها فیلتر کابین کثیف یا تسمه کمپرسور خراب نیز می‌تواند باعث عملکرد نادرست کولر ماشین می‌شود.

به گزارش اعتمادآنلاین، اگر کولر شما آن‌طور که باید کار نمی‌کند، دلایل مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله آنها را برشمرده‌ایم.

1. پایین بودن سطح مایع خنک‌کننده

ایجاد نشتی در جریان گردش مایع خنک‌کننده می‌تواند مانع خنک کردن کولر و عملکرد درست آن شود.

2. ایجاد شکستگی در کندانسور کولر خودرو

کندانسور جایی است که مایع خنک‌کننده که توسط کمپرسور به بخار پرفشار فشرده شده است به مایعی با فشار بالا تبدیل می‌شود. هنگامی که کندانسور خراب می‌شود، علل آن می‌تواند از نشت مایع خنک‌کننده تا آلاینده‌هایی که جریان مایع خنک‌کننده را مسدود می‌کنند باشد.

3. عملکرد نادرست کمپرسور کولر گازی

کمپرسور جزئی است که مایع خنک‌کننده را به گردش درمی‌آورد و آن را به گاز فشار بالایی که به کندانسور کولر می‌رود فشرده می‌کند. وقتی این عملیات آن‌طور که باید پیش نرود، هوا نمی‌تواند خنک شود.

4. مشکلات و ایرادات برق خودرو

ایجاد مشکلاتی در برق خودرو به راحتی می‌تواند در عملکرد کولر ماشین اختلال به وجود آورد.

5. نقص یا خرابی اواپراتور کولر

اواپراتور است که هوای سرد را به محفظه سرنشین می‌رساند. نشتی شایع‌ترین علت خرابی اواپراتور است.

زباله‌هایی مانند برگ‌ها توسط دریچه‌های ورودی هوای بیرونی به داخل اواپراتور کشیده می‌شوند که می‌تواند باعث خوردگی شود یا ممکن است کولر را از کار بیندازد. هنگامی که اواپراتورها به درستی کار نمی‌کنند، باید تعویض شوند.

6. ایجاد شکستگی در دمنده هوای سرد

این قسمتی است که هوا را از طریق دریچه ماشین شما حرکت می‌دهد. تکنیسین‌های کولر می‌توانند تشخیص دهند که آیا مشکل ساده‌ای با رله یا فیوز دارید یا اینکه موتور دمنده شما باید تعویض شود.

7. فن خنک‌کننده به درستی کار نمی‌کند

وقتی فن خنک‌کننده خراب است، ماشین شما فقط هوای گرم منتشر می‌کند و کیفیت هوای ماشین را به خطر می‌اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *