همه افراد بشر موظف هستند در مقابل هتک حرمت قرآن بایستند

آیت‌الله جوادی آملی گفت: همه افراد بشر، مسیحی‌ها، کلیمی‌ها، خلیلی‌ها و تمام انسان‌ها موظف هستند از کیان قرآن کریم که شرف و هویت و شناسنامه همه انسان‌هاست حفاظت کنند و در مقابل هتک حرمت قرآن کریم و بی‌ادبی نسبت به این کتاب مقدس بایستند.

همه افراد بشر موظف هستند در مقابل هتک حرمت قرآن بایستند کد خبر: 624647 | ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ ۱۰:۴۵:۲۳ اعتمادآنلاین |

آیت الله جوادی آملی در شب تاسوعای حسینی با حضور عزاداران حسینی با تسلیت ایام سوگواری آن ذوات قدسی و آرزوی قبولی عزاداری همه مردم در این ایام، بیان داشت: دعای «أعظَمَ اللّه ُ اُجورَنا بِمُصابِنا بِالحُسَینِ و جَعَلَنا و إیّاکُم مِنَ الطّالِبینَ بِثارِه»، این دعا گذشته از اعلام ولایت پذیری نسبت به حسین بن علی (علیه السلام)، از ذات اقدس اله مسالت می کنیم آن توفیق را به ما مرحمت کند تا خون‌بهای حسین بن علی را بگیریم یعنی این مسئولیت را از ذات اقدس اله می خواهیم.

به گزارش حوزه، او بیان داشت: ما اول باید حسین بن علی را بشناسیم، تا آن وقت بفهمیم خون‌بهای حسین بن علی چیست. خون‌بهای حسین بن علی، قرآن کریم است، هم حسین بن علی شخصیت جهانی است و هم قرآن کریم جهانی است.

او افزود: هر چند حضور ما در مراسم عزاداری، گذشته از اینکه ثواب فراوان برای ما و گذشتگان و آیندگان ما دارد و گذشته از اینکه با واسطه ائمه اطهار علیهم السلام، حوائج خودمان را از خداوند می گیریم، اما مسئولیتی هم بر گردن ما می گذارد و آن این است که از خداوند می خواهیم تا آن توفیق را به ما بدهد تا ما به این مسئولیت عمل کنیم و به آن درجه ای برسیم که خونبهای حسین بن علی را بگیریم، این معنای بلندی است.

او افزود: در زیارت وارث می خوانیم که «السلام علیک یا وارث آدم صفوه الله، السلام علیک یا نوح نبی الله» تا پیامبر خاتم؛ یعنی تمام حقائیق انبیاء از آدم تا خاتم در وجود مقدس حسین بن علی جمع است، در زیارت وارث می گوییم که تو به جای آنها نشسته ای، البته همه اهل بیت علیهم السلام نور واحد هستند و همه آنها وارث انبیای الهی هستند و همه آنها جهانی هستند، اما این توفیق و روزی نصیب حسین بن علی شد که با دست او ظهور پیدا کرد. پس اگر کسی به حسین بن علی نگاه کند، به تمام انبیاء و اولیاء نگاه کرده است. زیارت وارث به ما می گوید که حسین بن علی یک امام نیست، بلکه او نه تنها به جای پیغمبر اسلام که به جای کل انبیاء عالم نشسته است. لذا علاقه به وجود مبارک حسین بن علی در تمامی ادیان و فرق وجود دارد و همه باید از حرم امن این وجود شریف محافظت کنیم و این مراسم ها و عزاداری ها را محترم بشماریم.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه خونبهای حسین بن علی قرآن کریم است، اظهار داشت: اگر ما در عالم بخواهیم کتابی معرفی کنیم که شناسنامه آدم تا خاتم باشد، سنت و سیره و تاریخ و روش و پیام آنها را بیان کند، هیچ کتابی جز قرآن کریم نداریم، لذا همه افراد بشر، مسیحی ها، کلیمی ها، خلیلی ها و تمام انسان ها موظف هستند از کیان قرآن کریم که شرف و هویت و شناسنامه همه انسان هاست حفاظت کنند و در مقابل هتک حرمت قرآن کریم و بی ادبی نسبت به این کتاب مقدس بایستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *