معترضان به قبض گاز اینگونه شکایت کنند

معترضان به قبض  گاز اینگونه شکایت کنند کد خبر: 590947 | ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۱۳:۳۰:۳۰ اعتمادآنلاین |

مسلم رحمانی گفت: با ابلاغ آیین‌نامه اجرایی بند «ک» تبصره 15 بودجه 1401 درباره افزایش تعرفه گازبهای خانگی، صدور قبض‌های جدید گاز برای مشترکان پرمصرف و بسیار پرمصرف این بخش با افزایش همراه خواهد شد.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: بر اساس این گزارش، اعمال تعرفه‌های جدید از تاریخ 16 آذرماه امسال محاسبه شدند. از این رو مشترکان می‌توانند به‌منظور مشاهده و محاسبه صورت‌حساب خود به وبگاه شرکت ملی گاز ایران www.nigc.ir مراجعه کنند.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: همچنین برای ثبت شکایت آن دسته از مشترکان گاز خانگی که نسبت به گازبهای محاسبه‌شده در قبض جدید اعتراض دارند، امکان ثبت درخواست در سامانه بازرسی و پاسخگویی به شکایات به آدرس s-bazresi.nigc.ir فراهم شده است.

به گفته رحمانی، افزون بر این، همه متقاضیان و مشترکان گاز طبیعی می‌توانند درخواست‌های خود به‌منظور دریافت خدمات را از آدرس www.nigc.ir/services دنبال کنند. بدیهی است شرکت‌های گاز استانی نیز موظف‌اند همه سامانه‌های خدماتی خود را به این آدرس متصل کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس آیین‌نامه اجرایی بند «ک» تبصره 15 بودجه 1401 درباره افزایش تعرفه گازبها، تعرفه مشترکان با مصرف متعارف که در سه پله اول قرار دارند، نسبت به پارسال افزایشی نداشته و صورتحساب آنها مشابه سال‌های گذشته است.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: همچنین آن دسته از مشترکان خانگی که مصرف گاز آنها در ماه‌های سرد سال نسبت به دوره مشابه سال پیش کمتر شود، به ازای هر یک درصد کاهش، مشمول تخفیف پاداش صرفه‌جویی معادل 3 درصد در گازبهای صورتحساب همان دوره خواهند شد که این تخفیف تا سقف 45 درصد گازبها در صورتحساب آنها اعمال می‌شود.

رحمانی گفت: از سویی گازبهای مشترکانی که در ماه‌های بسیار سرد سال، مصرفشان حداکثر 70 درصد الگوی متعارف (سقف پله 3 جدول پلکانی) باشد، مشمول 100 درصد تخفیف و مصرف آن دوره برای مشترک، بدون هزینه (رایگان) خواهد بود. در مقابل، تعرفه مشترکان پرمصرف بخش خانگی، یعنی از پلکان 4 به بعد افزایش یافته است. این تغییر تعرفه از 16 آذرماه در صورتحساب‌های مشترکان محترم اعمال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *