فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در اختیار وزارت ارتباطات نیست

وزیر ارتباطات، در مورد برداشته شدن فیلتر از پیام‌رسان‌های خارجی، تاکید کرد: فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در اختیار وزارت ارتباطات نیست که بخواهد آن را بردارد.

فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در اختیار وزارت ارتباطات نیست کد خبر: 605830 | ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ ۱۶:۰۰:۴۶ اعتمادآنلاین |

عیسی زارع‌پور در مورد صحت و سقم ادغام پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: طرحی با عنوان ادغام پیام رسان‌های داخلی نداریم؛ قرار بر این است که تمام پلتفرم‌های داخلی به صورت متقابل به یکدیگر متصل شوند، مثل اینکه شما یکی از مشترکان ایرانسل باشید می‌توانید به رایتل و یا همراه اول تماس برقرار کنید.

به گزارش خانه‌ملت، وزیر ارتباطات، با تاکید به اتصال متقابل پلتفرم‌های داخلی، اظهار کرد: پیام‌رسان‌های داخلی به یکدیگر متصل می‌شوند به فرض مثال شخصی که از برنامه پیام رسان داخلی «بله» استفاده می‌کند، می‌تواند به واسطه همان پیام رسان به کاربری که عضو پلتفرم فارسی دیگری همچون «ایتا» است پیام ارسال کند و یا کسی که در سکوی «ایتا» عضو است به کاربرانی که از سایر پیام‌رسان‌ها همچون سروش‌پلاس و آی‌گپ استفاده می‌کنند پیغام ارسال کند.

وی در ادامه یادآور شد: با اتصال متقابل پیام‌رسان‌ها کاربران می‌توانند پلتفرم‌های داخلی مورد علاقه خود را نصب کرده و با ارسال پیام به سایر پیام‌رسان‌های داخلی دیگر ارتباط برقرار کنند.

زارع‌پور اتصال پیام‌رسان‌های داخلی را از ضرورت‌ها و الزامات شبکه‌های اجتماعی داخلی دانست و اظهار کرد: با نصب یک پیام‌رسان داخلی می‌توان با سایر پلتفرم‌های داخلی ارتباط برقرار کرد همین مسئله‌ منجر به تقویت پیام‌رسان‌های داخلی خواهد شد.

او در مورد افزایش تعرفه هزینه تلفن همراه هم گفت: فعلا تصمیمی در این راستا اتخاذ نشده است.

وزیر ارتباطات، در مورد برداشته شدن فیلتر از پیام‌رسان‌های خارجی، تاکید کرد: فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در اختیار وزارت ارتباطات نیست که بخواهد آن را بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *