شبیه‌سازی حمله ۱۴۰۰ پهپاد شاهد ۱۳۶ به سمت سامانه موشکی پاتریوت ناتو

با استفاده از شبیه ساز جنگی دیجیتال (Digital Combat Simulator) که یک بازی شبیه سازی پرواز جنگی است، ویدئویی از پرتاب ۱۴۰۰ پهپاد شاهد ۱۳۶ به سمت سامانه موشکی پاتریوت ناتو طراحی و منتشر شده است.

شبیه‌سازی حمله ۱۴۰۰ پهپاد شاهد ۱۳۶ به سمت سامانه موشکی پاتریوت ناتو کد خبر: 622662 | ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ ۰۸:۰۹:۲۵ اعتمادآنلاین |

یک کانال یوتیوبی پرمخاطب که عمدتا ویدئوهایی با محتوای نبردهای شبیه سازی شده جنگنده ها را منتشر می‌کند در یکی از آخرین ویدئوهای خود ۱۴۰۰ پهپاد شاهد ۱۳۶ ساخت شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (که به اختصار هِسا نامیده می‌شود) را به سمت سامانه دفاع هوایی موشکی پاتریوت به پرواز درآورده است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روزیاتو، در طول این ویدئو مشخصات کلی پهپاد شاهد ۱۳۶ به اشتراک گذاشته می‌شود. اینکه این جنگ افزار برای حمله به اهداف زمینی از فاصله دور و پرتاب به‌صورت انبوه طراحی شده و تلاش می‌کند با مصرف منابع خود در طول حمله، پدافندهای هوایی را در هم بشکند.

حمله

طبق سناریوی این ویدئوی شبیه سازی شده، هدف اصلی پهپادهای ایرانی، سایت رادار پاتریوت است. در تصاویری جذاب که با اضافه کردن افکت های صدا و موسیقی فضایی دراماتیک پیدا کرده، شاهد اوج گرفتن و پرواز پهپادها هستیم.

پاتریوت ها باز می‌شوند تا از موضع رادارهایشان دفاع کنند. با ورود هرچه بیشتر پهپادها به محدوده و نابود شدن تعداد بیشتری از پرتابگرها، رادار پاتریوت آسیب پذیرتر می‌شود. در نهایت پاتریوت که توسط پهپادها شناسایی شده، هدف قرار گرفته و نابود می‌شود.

شبیه سازی جنگی دیجیتال یا دی سی اِس (DCS) یک بازی شبیه سازی پرواز جنگی رایگان است که توسط شرکت بازی ویدئویی روسی ایگل داینامیکس (Eagle Dynamics) ساخته شده است. در این بازی که هواپیماها به‌طور دقیق از داده های دنیای واقعی مدل می‌شوند و از طیف گسترده‌ای از عملیات جنگی مانند گشت هوایی، داگ فایت، حملات هوایی و … پشتیبانی می‌شود، بازیکن می‌آموزد که چگونه یک هواپیما را با استفاده از روش‌های واقع‌بینانه روشن و هدایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *