سلاح ویرانگر و نقطه‌زن روسیه؛ کابوس بزرگ اوکراین + تصاویر

روسیه با مجهز کردن بمب‌های غول‌پیکر FAB-1500 به تجهیزات کنترلی سلاحی ویرانگر و نقطه زن ساخته است که می‌تواند به کابوس بزرگ اوکراین در جنگ جاری تبدیل شود.

سلاح ویرانگر و نقطه‌زن روسیه؛ کابوس بزرگ اوکراین + تصاویر کد خبر: 630946 | ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ ۰۴:۰۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

روسیه با مجهز کردن بمب‌های غول‌پیکر FAB-1500 به تجهیزات کنترلی سلاحی ویرانگر و نقطه زن ساخته است که می‌تواند به کابوس بزرگ اوکراین در جنگ جاری تبدیل شود.

به گزارش خبرآنلاین، روس‌ها مدت‌ها است که روی تبدیل کردن بمب‌های سقوط آزاد خود به مهمات هدایت‌شونده دقیق کار می‌کنند و در تازه‌ترین نمونه مدعی ساخت کیت هدایت دقیق برای بمب‌های غول‌پیکر FAB-1500 شده‌اند.

به دلیل طراحی خاص این بمب‌های غول‌پیکر تبدیل کردن آن‌ها به مهمات هدایت دقیق کار بسیار دشواری است که اکنون بر اساس ادعای یک خلبان نظامی سابق روسی در کانال فایتربمبر به حقیقت پیوسته است.

بمب

هدایت دقیق و نقطه زن کردن بمب یک و نیم تنی FAB-1500 با سر جنگی غول‌پیکر ۷۰۰ کیلوگرمی خبری ترسناک برای ارتش اوکراین خواهد بود. این بمب‌های غول‌پیکر تا پیش از عملا در میدان نبرد امکان استفاده نداشتند چرا که جنگنده‌ها برای رها کردنشان باید به فضا محافظت‌شده با پدافند وارد شده و عملا خود را به خطر می‌انداختند.

روس‌ها قبلا بمب‌های نیم تنی FAB-500 را به کیت هدایتی مجهز کرده بودند.

موشک

حالا با قابلیت گلاید و هدایت دقیق می‌تواند این بمب‌ها را از فاصله‌ای ایمن به سمت میدان نبرد و تاسیسات حیاتی دشمن پرتاب کرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده این بمب‌های هدایت دقیق برای استفاده در جنگنده‌ بمب‌افکن‌های سوخو ۳۴ فولبک طراحی شده‌اند و هر جنگنده می‌تواند دو بمب را با خود به آسمان ببرد.

سوخو ۳۴ یکی از برترین جنگنده‌های روسیه است که قابلیت به کارگیری طیفی گسترده از مهمات از جمله موشک هایپرسونیک کینژال را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *