تهدید علنی وزیر اطلاعات اسرائیل؛ حزب‌الله به ما حمله کند، لبنان را به عصر حجر برمی‌گردانیم

با وجود اذعان مقامات برجسته اسرائیل به افزایش قدرت نظامی و تسلیحاتی حزب الله لبنان، وزیر اطلاعات این رژیم لبنان و حزب الله را به یک حمله نظامی گسترده تهدید کرد.

تهدید علنی وزیر اطلاعات اسرائیل؛ حزب‌الله به ما حمله کند، لبنان را به عصر حجر برمی‌گردانیم کد خبر: 626700 | ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ ۲۱:۵۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

اسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات و حمل و نقل رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه الکترونیکی عربستانی ایلاف عنوان داشت: هر چقدر موشک‌های حزب الله دقیق عمل کنند حملات اسرائیل نیز قدرتمندتر و وسیع‌تر بوده و این بار تمام لبنان هدف اسرائیل خواهد بود.

به گزارش ایسنا، وی در ادامه مدعی شد: آنچه در سال ۲۰۰۶ به وقوع پیوست در مقایسه با کاری که می‌خواهیم بکنیم بیشتر شبیه یک شوخی بود. ما خواهان هیچ جنگی نیستیم و آغازگر هیچ جنگی نخواهیم بود! و نمی‌خواهیم در لبنان ویرانی به بار آید اما حملات از سوی لبنان علیه خود را نخواهیم پذیرفت.

این وزیر اسرائیلی همچنین مدعی شد که در صورتی که حزب الله بخواهد حمله‌ای علیه رژیم صهیونیستی انجام دهد این رژیم لبنان را به عصر حجر باز خواهد گرداند.

این در حالیست که مقامات رژیم صهیونیستی بارها نسبت به افزایش چشمگیر قدرت نظامی حزب الله لبنان ابراز نگرانی کرده‌اند.

وی در خصوص سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه علیه اسرائیل نیز گفت که اردوغان با اسرائیل مانند یک دوست در عین حال یک دشمن برخورد می‌کند حجم تجارت میان ترکیه و اسرائیل با وجود این سخنان همچنان در حال افزایش است. در خصوص اردن نیز باید بگویم که ثبات این کشور یک مصلحت قومیتی، امنیتی و همچنین استراتژیکی بسیار مهم برای اسرائیل به شمار می‌آید.

کاتس پیشنهاد داد، مذاکرات براساس "طرح ملک فهد" و نه براساس "طرح صلح عربی" به بهانه اینکه طرح عربی، مساله آوارگان را تغییر داد، انجام شود، در حالی که اسرائیل بازگشت پنج میلیون آواره فلسطینی را به آن نمی‌پذیرد و پیشنهاد می‌دهد اردوگاه‌ها در کرانه باختری و غزه توسعه یافته و بازسازی شوند.

وی درباره آینده منطقه بار دیگر دیدگاه خود را تکرار کرد و گفت، طرح منطقه‌ای برای وصل کردن خلیج فارس به حیفا و اعطای بندری زمینی به فلسطینی‌ها فرصتی خوب و ویژه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *