تفاوت بازنشسته شدن اساتید در دو دولت؛ زمان ما هم اساتید بازنشسته می‌شدند، اما همچنان به دانشگاه می‌آمدند و اتاق داشتد

معاون پیشین مالی و اداری دانشگاه تهران گفت: زمان ما هم اساتید بازنشسته می‌شدند، اما همچنان به دانشگاه می‌آمدند و اتاق‌شان هم در اختیارشان بود.

تفاوت بازنشسته شدن اساتید در دو دولت؛ زمان ما هم اساتید بازنشسته می‌شدند، اما همچنان به دانشگاه می‌آمدند و اتاق داشتد کد خبر: 633734 | ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ ۰۸:۵۰:۰۳ اعتمادآنلاین |

علی‌اصغر خدایاری، معاون پیشین مالی و اداری دانشگاه تهران گفت: امسال چند نفری را در دانشگاه تهران، دانشکده فنی سراغ دارم که بازنشسته اجباری شدند و با چند نفر قطع همکاری شد. افرادی که بسیار برجسته بودند و تعداد زیادی دانشجوی دکترا و فوق‌لیسانس تربیت کردند و می‌توانستند در خدمت دانشگاه تهران باشند.در اخبار هم شنیدم که با برخی قطع همکاری شده‌است. این موضوع به نظرم آسیب کشور است، آینده کشور را با این کار دچار مشکل می‌کنیم.

به گزارش هم میهن، خدایاری افزود: زمانی که ما در دانشگاه بودیم، بازنشستگی داشتیم، افراد سن‌شان به بازنشستگی می‌رسید و بازنشسته می‌شدند اما به آن‌ها احترام گذاشته می‌شد و کرامت‌شان حفظ می‌شد و به آن‌ها اجازه داده می‌شد تا در دانشگاه حضور داشته باشند، با دانشجویان ارتباط داشته باشند، اتاق داشته باشند، در واقع کسی استادی را از دانشگاه بیرون نمی‌کرد، زمان ما رؤسای دانشکده هم با انتخابات برگزیده می‌شدند، اساتیدی که ممکن بود فکرشان کاملاً مخالف با تفکر ما باشد اما وقتی انتخاب می‌شدند رئیس دانشکده می‌شدند و تلاش می‌شد اساتید را با هویت و شخصیتی که هستند در دانشگاه حفظ کنیم. چون اگر به اجبار قرار باشد استاد خود را عوض کنند و ریاکاری به خرج دهند که فایده‌ای ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *