بهترین زمان برای حمام کردن؛ صبح یا شب؟

مردم به دلایل مختلفی شب‌ها استحمام می‌کنند، از مهم‌ترین آنها بهداشت شخصی، افزایش نشاط در صبح یا برخورداری از خوابی آرام در شب است.

بهترین زمان برای حمام کردن؛ صبح یا شب؟ کد خبر: 632039 | ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ ۰۶:۰۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

مردم به دلایل مختلفی شب‌ها استحمام می‌کنند، از مهم‌ترین آنها بهداشت شخصی، افزایش نشاط در صبح یا برخورداری از خوابی آرام در شب است.

به گزارش اعتمادآنلاین، نشریه میرور گزارش داد، لارگونا جوزپه پزشک عمومی و مشاور پزشکی Prescription Doctor در این باره معتقد است، این مساله کاملاً شخصی است ولی از دیدگاه او استحمام در شب برای بهداشت شخصی و نیز خوابی راحت بهترین گزینه است.

او می‌افزاید: محققان توصیه می‌کنند مدت استحمام بیش از ۱۰ دقیقه نباشد و دمای آب نیز معتدل باشد.

همچنین حمام کردن در شب بهترین وسیله برای آرامش است و به کاهش استرس‌های ناشی از کار یا تمرین‌های ورزشی نیز کمک می‌کند و در عین حال آلودگی‌ها را که در طول روز روی بدن ایجاد شده می‌زداید و باعث می‌شود خوابی راحت‌تر به دلیل احساس تمیزی داشته باشیم، در عین حال آب گرم خود موجب خواب‌آلودگی می‌شود.

این پزشک همچنین توصیه می‌کند برای آنکه دچار مشکلات خشکی پوست و نیز جوش غرور جوانی نشوید، استحمام در شب را جدی بگیرید.

در مقابل ساشا کورمن پزشک متخصص پوست Beauty + Skin Clinic معتقد است با یک مایع شست‌وشوی صورت می‌توان از جوش غرور جوانی جلوگیری کرد و نیازی به استحمام در شب به این خاطر وجود ندارد، در حالی که حمام کردن در صبح می‌تواند باعث شادابی هرچه بیشتر پوست و بیدار کردن سلول‌های خون شود و به پوست برای خلاصی از چربی‌های متراکم‌شده در طول شب کمک شایانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *