اعترافات 2 تبهکار که زنی را از خودروی شوهرش ربودند

2 تبهکار آدم‌ربا در بازجویی‌ها به ارتکاب دهها فقره سرقت اعتراف کردند.

اعترافات 2 تبهکار که زنی را از خودروی شوهرش ربودند کد خبر: 623946 | ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ ۰۸:۳۰:۱۲ اعتمادآنلاین |

دو تبهکار چاقوکش که به اتهام ربودن یک زن جوان مقابل چشمان شوهرش در مشهد دستگیر شده اند، در اعترافات خود راز ده ها فقره سرقت را نیز در مشهد و گلبهار فاش کردند.

به گزارش روزنامه خراسان، دو جوان 33 و 36 ساله که بیست و دوم تیر با ایجاد رعب و وحشت و چاقوکشی، زن جوانی را از خودروی شوهرش پیاده کرده و با یک دستگاه پژو پارس سرقتی او را ربوده بودند، در بازجویی های تخصصی پلیس به زوایای پنهان دیگری از تبهکاری های خود اعتراف کردند. «دانیال» متهم 36 ساله این پرونده که با اتهام آدم ربایی و سرقت روبه رو شده بود، در پاسخ به سوالات فنی افسران دایره تجسس گفت: من رانندگی خودروی پژو پارس سرقتی را به عهده داشتم و به پیشنهاد دوستم «محمد – ع» خودروی شوهر آن زن جوان را تعقیب کردیم وقتی به مکان خلوتی رسیدند جلوی خودروی آن ها پیچیدم و با چاقو به شیشه های خودرو زدم در این هنگام «محمد» از خودرو پایین آمد و زن جوان را به زور از داخل خودروی شوهرش بیرون کشید و به درون خودروی من (پژو پارس سرقتی) انداخت. سپس در حالی از محل متواری شدیم که «الف» را داخل خودرو نگه داشته بودیم. بعد از این ماجرا در خیابان دور می زدیم که به خیابان شقایق رسیدیم و آن زن را پیاده کردیم. در همین حال ناگهان ماموران انتظامی ما را به محاصره درآوردند و من هم از ترس پدال گاز را فشردم و فرار کردیم اما خیلی زود با تیراندازی های پلیس زمین گیر شدیم و من که تلاش می کردم با پای پیاده از چنگ نیروهای انتظامی فرار کنم تعادل خودم را ازدست دادم و به زمین افتادم که بعد هم دستگیر شدم.

وی درباره سرقت خودرو نیز گفت: دوستم محمد به من زنگ زد و از من خواست تا جلوی بیمارستان طالقانی بروم. وقتی آن جا رسیدم او ادعا کرد زنی به نام «الف» پول او را خورده است و با سرقت خودرو قصد دارد از او انتقام بگیرد. سپس با میله ای که در دست داشت قفل پژو پارس را شکست و آن را سرقت کرد که از روز گذشته این خودرو نزد ماست.متهم به آدم ربایی همچنین درباره اعترافات همدستش مبنی بر سرقت های متعدد پکیج رادیاتور و سیم در شهر جدید گلبهار ادامه داد: همدستم دروغ می گوید و من این سرقت ها را قبول ندارم من فقط در سرقت یک دستگاه خودرو با او مشارکت داشته ام. البته در ماجرای آدم ربایی هم فقط راننده بودم. متهم 33 ساله همچنین درباره علت خودزنی بعد از دستگیری خود گفت: به دلیل این که اعصابم به هم ریخته بود و رفتارم دست خودم نبود، اقدام به خودزنی کردم.

این تبهکار سابقه دار که مدعی است مشروبات الکلی نیز مصرف می کند اعترافات همدست خودش درباره سرقت 10 دستگاه پژو پارس را نیز رد کرد و افزود: من اعترافات او را قبول ندارم و پژو پارس توقیفی را هم خودش سرقت کرده است.

بنابر گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، «محمد – ع» (متهم به آدم ربایی و سرقت نیز پیشنهاد ربایش زن جوان را به گردن همدستش دانیال انداخت و گفت: آن شب حال دوستم دانیال خراب بود که پیشنهاد تعقیب زن جوان را داد.

پس از پارک پردیسان او به دنبال خودروی شوهر «الف» رفت تا این که در بولوار شهید برونسی و در یک جای خلوت، جلوی خودروی آن ها پیچید.

دانیال با چاقو از خودرو پیاده شد و به شیشه خودروی آن ها کوبید.

من هم وقتی «الف» خودش پایین نیامد، او را به زور کشیدم و به داخل خودروی دانیال انداختم و فرار کردیم. بعد از آن که زن جوان تلفنی با شوهرش صحبت کرد او را در خیابان شقایق پیاده کردیم که ناگهان ماموران انتظامی را در اطراف خودمان دیدیم ولی دانیال با خودرو فرار کرد که در کوچه های فرعی گیر افتادیم و با تیراندازی پلیس دستگیر شدیم. البته من برای فرار از چنگ نیروهای انتظامی به داخل یک منزل مسکونی رفتم اما موفق به فرار نشدم و حالا صاحبخانه از من شاکی شده است.وی که به طور جداگانه مورد بازجویی قرار گرفته بود، درباره سرقت پژو پارس گفت: آن خودرو را روز قبل از مقابل بیمارستان طالقانی به همراه دانیال سرقت کردیم اما ده ها فقره سرقت دیگر نیز مانند پکیج رادیاتور و سیم از گلبهار انجام داده ایم که همه آن ها را به خریداران ضایعات فروخته ایم ولی از ابتدای امسال تاکنون به همراه دانیال حداقل 10 دستگاه پژو پارس را از مناطق دیگر مانند شقایق و بولوار پیروزی به سرقت برده ایم. گزارش روزنامه خراسان حاکی است: این تبهکار سابقه دار که به مواد مخدر نیز اعتیاد دارد به همراه همدستش و برای کشف جرایم دیگر با صدور دستوری ویژه از سوی قاضی رشادتی (قاضی شعبه 610 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) در اختیار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفتند.

سابقه خبر

ساعت 19 شب بیست و دوم تیر گزارش آدم ربایی در مشهد، نیروهای انتظامی را به تکاپو انداخت و بدین ترتیب با صدور فرمانی خاص از سوی سرهنگ احمد نگهبان (رئیس پلیس مشهد) گروهی ورزیده از افسران دایره تجسس کلانتری شهرک ناجا با هدایت سرهنگ محمد فیاضی (رئیس کلانتری) عملیات رهایی گروگان را آغاز کردند. بررسی های مقدماتی بیانگر آن بود که دو جوان با تهدید چاقو زن جوانی را مقابل چشمان شوهرش از خودرو پیاده کردند و به مکان نامعلومی بردند. در همین حال با انجام یک سری فعالیت های اطلاعاتی و پلیسی سرنخ هایی از آدم ربایان به دست آمد و نیروهای تجسس به سرپرستی سروان سیفی (رئیس دایره تجسس کلانتری) موفق شدند آدم ربایان را که سوار بر یک دستگاه پژو پارس سرقتی بودند با شلیک 12 گلوله دستگیر کنند. بررسی های بیشتر در این باره با راهنمایی های مقام قضایی همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *